CZ / ENG

► Pražské Quadriennale spouští registrace na workshopy s lektory ze zahraničí

Mezioborové dílny letošní Pražského Quadriennale nabídnou studentům i divadelním profesionálům zkušenosti, které by během běžné výuky či práce v tuzemském prostředí nezažili. Více než padesát převážně zahraničních lektorů povede své dílny v rámci vzdělávací části světové přehlídky scénografie PQ SpaceLab od 18. do 28. června 2015.

Mezi mnohými do Prahy přijede i německá scénografka a výtvarnice Doris Dziersk, která účastníky workshopu nechá v detailu nahlédnout do jedné z nejuznávanějších scénografických prací poslední dekády – do tanečního představení Blessed, na kterém Dziersk spolupracovala s americkou choreografkou Meg Stuart. Scénografka představí svou práci s prostorem a scénou ve spojení s netradičními materiály. Účastníci budou v několika cvičeních experimentovat se surovými materiály, jako je odpad nebo hlína, ve spojení s vodou, teplotou a větrem.

Z inscenace Blessed, scénografii vytvářela Doris Dziersk. (foto: Christ Van der Burcht)

Další workshopy se zaměří na práci s kostýmy, designem a digitálními médii. Většina z nich se koná v prostorách Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, některé se budou odehrávat i ve veřejném prostoru. Počet míst je velmi omezený, organizátoři doporučují včasnou registraci. Oficiálně se přihlašování uzavírá 31. března.

Připravila: Kateřina Zvelebilová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.