CZ / ENG

► Předvánoční soutěž: v hlavní roli papír od Plojhara

Až do 10. prosince můžete vyhrát dárkový balíček z papírnictví Plojhar. Stačí, když nám pošlete odpověď na soutěžní otázku. Vyhrávají tři nejoriginálnější odpovědi.

Pětigenerační rodinnou tradicí a více než stoletou historií se může pochlubit českobudějovické Papírnictví Plojhar, firma, která v devatenáctém století začínala jako knihařství. Dnes se zabývá převážně kartonáží – zakázkovou výrobou obalů z hladké a vlnité lepenky, které jsou určené především na zabalení přepravovaného zboží. V centru Českých Budějovic firma provozuje obchod s papírenským zbožím, kde v nově zrekonstruovaném měšťanském domě v Široké ulici nabízí kompletní papírenský sortiment českých, švýcarských a německých firem – od klasického kancelářského zboží přes školní potřeby až po originální výrobky od designérů.

„Tradici zpřetrhala éra socialismu, kdy nebylo zřejmé, jak to s firmou bude dál. Po revoluci jsem byl proti tomu, aby firma pokračovala. Protože v roce 1959, poté, co se stala součástí družstva Jihokov, prakticky zanikla. Měl jsem za to, že dál už fungovat nemůže. Otec si ale naštěstí nedal říct, za což jsem dnes rád,“ řekl pro Českobudějovický deník Bohumil Plojhar, pravnuk zakladatele firmy.

Jak se zapojit do soutěže o sortiment z papírnictví Plojhar?
Napište nám, jak vypadal nejhezčí a nejošklivější design balicího papíru, jaký jste kdy viděli. Proč se vám (ne)líbil? Můžete připojit i fotku.

Odpověď zašlete na e-mail soutez@materialtimes.com

A co můžete vyhrát?
Autoři tří nejzajímavějších odpovědí získají balicí soupravu z papírnictví Plojhar (papírové pouzdro, krabička, 4x taška a dvě balení ubrousků).

Pozn. Zasláním odpovědí soutěžící souhlasí s jejich zveřejněním a uvedením jména autora na webu Material Times a sociálních sítích.
Text: Eliška Svobodová, Foto-zdroj: plojhar.cz© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.