CZ / ENG

► Přijďte diskutovat s českými designéry a řemeslníky a pokřtít Material Times na papíře

Čtvrtý den přehlídky Prague Design Week se ponese v duchu sdílení zkušeností, plánování příležitostí a objevování nových forem.

 V přízemí Kafkova domu v Praze se 5. května v 17.00 sejdou čeští designéři a výrobci, kteří uspěli na mezinárodním trhu a chtějí se podělit o své zkušenosti. Tereza Hradílková představila na veletrhu Tendence ve Frankfurtu firmu PORIGAMI. Tereza vytváří a navrhuje kolekce trojrozměrných přání, originální prezentační materiály nebo papírové instalace, při jejichž výrobě kombinuje tisk, digitální výsek a ruční práci. PORIGAMI vystavila také veletrhu Ambiente, účastní se i českých přehlídek designu, a tak může nabídnout široké srovnání.

Dalším účastníkem diskuse je Jakub Gurecký, jehož houpacího koně vybral kurátorský tým veletrhu Tendence do vystavovatelské části Talents. Tuto prestižní kategorii zažili na vlastní kůži i Milan Nováček a Kateřina Reichová, kteří představili šperky. Diskusi čtyř designérů vede moderátorka rádia Wave Veronika Ruppert.

Ve čtvrtek 5. května v 18. 00 v přízemí Kafkova domu následuje diskuze k příležitosti zhmotnění on-line magazínu. Material Times vychází poprvé v tištěné formě. První papírové číslo věnujeme tématu řemesel.

V diskusi promluví papírník Michal Gorec, Jana Pelánová ze šicí dílny a obchodu s látkami i šéfredaktorka magazínu Tereza Lišková. Michal Gorec pracoval jako bankéř, jeho vášní byl však papír, před třemi lety otevřel papírnu ve Zdislavě. Jana Pelánová absolvovala sociologii a po práci v neziskové organizaci začala šít a posléze dovážet látky pod značkou „Kdotokdyslyšel“.

Diskusí a následným křtem, který začne v 18.45, vás provede jeden z vydavatelů magazínu Tomáš Hendrych.

Ve čtvrtém patře Kafkova (Kafkovo nám. 3 v Praze) domu najdete během celého na Prague Design Week od 2. do 8. května také společnou expozici matériO a Material Times. Na čtvrteční diskuse a křest můžete zavítat i bez vstupenky.

Text: Kateřina Zvelebilová, foto: archiv Jakub Gurecký, koláž Barbora Tögel© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.