CZ / ENG

► Přijďte si se Zdrojovnou opravovat, kutit a vyrábět

Komunitní centrum Zdrojovna pořádá další ze svých oblíbených denních workshopů. Vedle klasické opravy rozbitého nebo zašlého nábytku budou probíhat další dílny. Jak přetvořit knihu, VHS kazetu, starou látku nebo hrnek?

Radlická - kulturní sportovna hostí workshop Zdrojovny již poněkolikáté. (foto: Zdrojovna)

Dílna se koná v neděli 29. března od 13:00 v Kulturní sportovně na Radlické. Jedním z lektorů je Já na tom dělám, otevřená skupina založená na podobných ideálech jako Zdrojovna, která ukáže účastníkům nový způsob, jak využít diskety, audio i VHS kazety. Potřebujete peněženku na drobné nebo praktické pouzdro? Neváhejte a dejte nepotřebným nosičům druhý život. Z hrnků vzniknou lampičky, ze starých látek můžete pod vedením dílny Kudlanka vytvořit třeba brož. Jelikož se blíží slunné, teplé počasí, může dojít i na lenošení. Na čem odpočívat ukáže komunita Sociální houpací sítě. Zdrojovna poskytne nářadí, materiál a lektorskou pomoc při opravě nábytku. Ať už má vaše židle rozviklané nohy, polička potřebuje zkrátit nebo by se vám líbila jiná barva stolu, Zdrojovna pomůže s realizací. Kdo chce kutit, ale nemá na čem, může si na místě za symbolický příspěvek pořídit starý kousek, dát mu nový kabát a odnést si ho domů.

VHS i audio kazety se mohou stát pěknou krabičkou na různé drobnosti i tajnosti. Starý papír také nepřijde do sběru, speciálním japonským stehem se z něj stanou jedinečně ozdobené bločky a zápisníky (foto: Zdrojovna)

Zdrojovna funguje již několik let. Snaží se získat trvalé prostory, kam by lidé mohli nosit staré nepotřebné věci a zájemci je pak opravovat, využívat jejich díly na výrobu či vylepšení jiných a celkově tak snížit množství odpadu. Dílny zároveň umožňují podobně smýšlejícím lidem trávit čas společně tím, co je baví. Tato bohulibá myšlenka už získala podporu a zájem, nestačilo to však na získání udržitelného vyhovujícího pražského sídla. Po odchodu z posledního útočiště v Holešovicích snad Zdrojovna brzy najde nové, opravdu funkční místo, se kterým může počítat a do kterého si lidé zvyknou chodit. Přispět k tomu může každý, nejlépe právě svou účastí na workshopu. Vytrvalí organizátoři Zdrojovny věří, že kde je zájem, tam se cesta najde.

Text: Kateřina Zvelebilová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.