CZ / ENG

► Proběhne dražba materiálů, které zbyly z národních instalací pro Pražské Quadriennale

Po skončení Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru tu zůstanou národní instalace, které jsou příliš opotřebované a zničené na to, aby stály za převoz zpět do domovských zemí. Řada krásných a zajímavých materiálů a výtvorů však najde další uplatnění – možná i u vás na zahradě.

Je libo židli z české národní expozice? (foto: PQ)

Nebo možná vanu od gruzínských scénografů? (foto: Maka Kukulava)

Dražba zbytků je plánována na 28. června. O letošním způsobu dražby se zatím nerozhodlo, ale minulý ročník proběhl formou tiché písemné aukce. Zájemci si vytipovali ze seznamu objekty, které by se jim hodily. Každý pak na papírku přihodil částku, kterou za ně byl ochoten dát. Za pár desítek korun mohl člověk získat obří svazek pětimetrových bambusových tyčí z Číny, smaltovanou vanu z britské expozice nebo vybavení  islandského pokojíčku, který byl kompletně přestříkán na bílo. Materiály nesou stopu původního tvůrce, ale jejich části mohou fungovat zcela samostatně, často velmi prozaicky.

Svítilda a pařeniště jako relikt minulého ročníku Pražského Quadriennale. (foto: KZ)

Na své si přijdou domácí kutilové i výtvarníci, sehnat se dá překrásný kus dekorativní látky i materiál veskrze stavební povahy. Na minulé dražbě mohli zájemci získat položky po mnoha kusech či metrech za pakatel – nikomu nejde o výdělek, ale o to, dát krásným věcem druhou šanci a vyhnout se plýtvání. Akce se uskuteční v neděli v 16.00 v Colloredo – Mansfeldském paláci. Prodejem bude provázet Ladislav Čumba. Vstup je volný do vyčerpání kapacity. Platit se bude v hotovosti. Další informace najdete na Facebooku.

Připravila: Kateřina Zvelebilová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.