CZ / ENG

► Prověřené stálice i nové tváře – letošní Prague Design Week v Tančícím domě

Prague Design Week letos začíná už v pondělí 10. dubna a trvá do neděle 16. dubna 2017. V Tančícím domě představí svou tvorbu osmdesát dva vystavovatelů. Na programu jsou i přednášky a promítání krátkých filmů.

Hlavní myšlenkou akce Prague Design Week, která se zrodila roku 2010, je ukázat design jako tvůrčí disciplínu, nikoliv jen finální výrobek. Na snové lampičky láká Eva Nečasová. Se dřevem, touhou a ruční prací operuje značku wood.u – přináší dřevěné erotické pomůcky. Módní návrhářka Tereza Ujevićová připravila novou ručně tkanou kolekci Nutkání. Jinému přijdou k chuti zlaté drobky od šperkařky Elišky Lhotské. Jako upomínka reality poslouží tašky z pytlů od cementu, které vznikají v Burkině Faso díky aktivitám architektonického studia unlimitedJCA.

Na kolekci cementJCA! pracuje architektka Michaela Solnická Volná, která propojuje scénu řemelsníků z Burkiny Faso pražským týmem Jakub Cigler Architekti

Ručně tkaná a barvená kolekce vznikla ve spolupráci Terezy Ujevićové, Lindy Kaplanové a Kláry Spiškové (foto: Aňa Šebelková)

Svědomí spotřebiteli ulehčí kompostovatelný sáček Frucack od Infiberry. Prázdninové nálady probudí autostany Joyride z materiálů s nanoúpravou. Vytříbený výběr časopisů a knih dodá knihkupectví Book Therapy. Hrníčky i světelné koule z hlíny vyrábí keramička Ludmila Šenkýřová. 

Hra světla a stínu podle keramičky Šenkýřové

Mezi vystavující stálice patří šperkař Hanuš Lamr či rodinná Tkalcovna Kubák, nabízející přehozy i prostírky – vše z přírodních materiálů. O svých aktivitách bude referovat i plzeňské DEPO2015, které s úspěchem provozuje otevřenou řemeslnou dílnu. Skleněné šperky z kolekce Skrytých světů odkryje Petra Hamplová. Souputníky historických předmětů z archivu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou představí výstava REDESIGN. O novou interpretaci objektů se postarali studentky a studenti ze zlínského ateliéru Design skla UTB.

Historická forma pohledem nastupující generace, v tomto případě ji zastupuje student designu skla Tomáš Krejčí

Vystaveny budou i židle, stoly, oděvy, módní doplňky, svítidla, šperky, dortíky, zmrzliny, nábytek, čepice i klobouky, hračky, hrníčky, kabelky, látky, grafiky, fajnová elektrokola, dřevěné flešky, barevné foťáky, puntíkaté ponožky i robo DJ s hlavou Mickeyho Mouse. Zakladatel a organizátor designérské přehlídky Ondřej Krynek dodává, že se akce těší zájmu návštěvníků i vystavovatelů, díky čemuž se mu daří udržovat kurátorský výběr vystavujících. Jeho kvalitu už za pár dní prověří návštěvníci.

Týdenní vstupné na přehlídku činí 150 Kč, zlevněné 100 Kč.
Otevřeno bude od pondělí do pátku od 12.00 do 21.00, v sobotu od 10.00 do 21.00, v neděli se zavírá už v 19 hodin.


Text: Tereza Lišková, foto: archiv PDW, archiv vystavovatelů© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.