CZ / ENG

► První výstava Design Miami/ Paříž

Design Miami/ Paris

V pařížském L'hôtel de Maisons je nyní otevřen inaugurační ročník Design Miami/ Paris, který se koná souběžně s Paris+ par Art Basel ve dnech 18. až 22. října 2023, přičemž 17. října proběhne Preview Day.

The Goodall Chair, 2021 by Full Grown - Sarah Myerscough Gallery na Design Miami/ Paris 2023. Foto: James Harris pro Design Miami/ Paris.

Historický i současný nábytek, osvětlení a umělecké předměty představuje 27 předních světových galerií, které sledují historii sběratelského designu od počátku 20. století až po současnost a vyprávějí příběhy vlivu a inovací prostřednictvím výjimečných, vzácných a ikonických předmětů z celého světa.

Design Miami/ s potěšením vítá na pařížském veletrhu dva debutující vystavovatele.

Debutová prezentace Galerie Desprez-Breheret (Paříž) reaguje na historické místo konání a navozuje estetiku pařížského hôtelu, který v 70. letech 20. století přestavěl významný dekoratér pro sběratele. Vize je vybavena sedacími soupravami od designéra Dana Pollocka, který vyrábí monoxylový a ojedinělý nábytek vyřezaný z ekologicky odpovědného mrtvého dřeva nasbíraného v kalifornské poušti, a nabízí tak syrovou eleganci, která kontrastuje se zdobnými interiéry sídla. Pollockova díla doplňují kusy od Jeana Toureta, Josepha Saviny, Odile Noll a Pierra Paulina. Poprvé se představí také Karry Berreby (Paříž), ikona pařížského stylu proslulá kurátorstvím kolekcí nekonvenčních a bujarých šperků oslavovaných módními redakcemi. Její stejnojmenná galerie představuje u příležitosti Design Miami/ Paris výběr mistrovských šperků značek Bulgari, Piaget a Chopard.


Design at Large/

Veletrh představuje také velkolepý program Design at Large, který ukazuje díla v dialogu s historickým prostředím L'hôtel de Maisons, s vybranými díly z vystavujících galerií prezentovanými v domě, na nádvoří a v nádherných zahradách. Galerie Patrick Seguin představuje mimo jiné rozebíratelný dům 6x6, který v roce 1944 navrhl Jean Prouvé. Tento návrh, který je dnes považován za velký architektonický počin, byl dočasným řešením bydlení pro ty, kteří se ve Francii v důsledku druhé světové války ocitli bez domova. Mezi další zajímavosti patří dvojice židlí La Villette od Philippa Starcka, kterou představuje Ketabi Bourdet a která byla speciálně objednána pro francouzský park Parc de la Villette v roce 1985; Ane Attelé (grand), pozoruhodné dílo Lalanne, které představuje Galerie Mitterand; a Delta Vincenta Dubourga, pozoruhodné dílo, které spojuje sochu, přístřešek a architekturu, které představuje Galerie SCENE OUVERTE.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.