CZ / ENG

► Rare Places vydal průvodce do kapsy s architektonicky výjimečnými místy

136 výletů za nevšední architekturou. Vložte 136 míst do kapsy. Do batohu. Do zásuvky od auta. Při nejbližší zastávce průvodce otevřete a vyrazte objevovat.

Průvodce Rare Places odhaluje 136 architektonicky výjimečných staveb nacházejících se na území Česka i Slovenska. Sleduje stopy významných architektonických studií, jako jsou například Mjölk, Zdeněk Fránek, ateliér Martina Rajniše nebo Chybík+Krištof a dalších talentovaných lokálních architektů. Průvodce se zaměřuje na nejlepší architektonické projekty, jež se v posledních letech objevily na scéně a podporuje cestovatele v objevování krásy místních končin. Tímto se snaží ukázat, že kromě úchvatných historických památek mohou Česko i Slovensko nabídnout také kvalitní moderní architekturu.

Průvodce Rare Places se pyšní širokou paletou ohromujících fotografií, které dokážou vyjádřit mnohem víc, než tisíc slov. Na knize spolupracovali renomovaní fotografové jako jsou BoysPlayNice, Tomáš Souček, Petr Polák a další. Díky partnerství s databází projektů současné architektury LINKA, fotografie předávají nejen informace, ale také vyvolávají silné emoce a přinášejí architektuře živý příběh.

O Rare Places
Rare Places, založené čtrnáctiletým Ondřejem Filgasem a jeho týmem, působí na českém a slovenském trhu od roku 2020 a nepřetržitě přináší to nejlepší z místní architektonické a designové scény skrze své aktivity. Projekt má za cíl mapovat kvalitní architekturu a ukázat ji široké veřejnosti.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.