CZ / ENG

► Rodinný festival LEMARKET

LEMARKET má po delší době opět jarní edici, tentokrát o víkendu 20.–21. května v hale 17 Holešovické tržnice. Kromě kurátorského výběru lokálních tvůrců bude na místě i spousta aktivit pro celou rodinu a řada překvapení.

Moderní tržiště lokálních značek tento rok slaví 10 let svého fungování. „Hlavní oslava nás čeká na tradičním vánočním marketu, trochu jinak jsme se ale rozhodli pojmout už jarní akci,” říká Elena Janota, zakladatelka LEMARKETU. „Podtitul RODINNÝ FESTIVAL nese nadcházející LEMARKET z prostého důvodu – počasí na konci května přímo vybízí k trávení času venku, a tak se kromě vnitřních prostor haly 17 přesuneme i ven, kde bude připravena malá tradiční pouť plná kolotočů, her a dalších aktivit, které si společně užije celá rodina. Ke každé správné pouti navíc patří cukrová vata a všechny děti ji od nás dostanou ke vstupu zdarma. I ve venkovní zóně ale kurátorujeme každou složku a dbáme na kvalitu i estetiku,“ dodává.

Mezi potvrzená jména patří např. doplňky do domácnosti EN TEN TY KY, parfémy Oraculum, svíčky Perfumed Prague, přírodní líčidla Fraela, šperkařky Eliška Lhotská a Maria Kobelova, originální brýle Optiqa, keramika Výpečky či JINAD studio, slovenská svítidla Nuuk Lamps, kosmetika JAGAIA nebo módní značky jako MARNA a ONEDAY. Značky tvořící primárně pro děti budou reprezentovat např. kartonové rakety Božácký, Jana Stejskalová se svými vlněnými doplňky, dřevěné dekorace Evi & Eri či závěsná písmena Lunamies. Seznam všech tvůrců je uveden na webu LEMARKETU.

Hala 17 Holešovické tržnice je pro LEMARKET nový prostor. Budova nabízí dvě členitější patra, přičemž ve spodní části se usídlí mimo jiné LEMARKET bar ve spolupráci s vybavením pro obchody a kavárny JISKRA design, samostatná místnost ve vrchním patře pak bude pod taktovkou designového concept storu Ones. Již tradičně na místě nebude chybět občerstvení od vybraných lokálních podniků, jako je káva Onesip coffee či limonády Herbert sirupy.

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.