CZ / ENG

► Seminář o akustických textiliích v knihovně matériO

Jak se chová zvuk v interiéru a jak mohou jeho šíření ovlivnit vhodně zvolené materiály? Ve středu 21. října 2015 od 15.00 do 17.00 hodin se v pražské Knihovně materiálů matériO uskuteční seminář zaměřený na akustické textilie. Účast na semináři je bezplatná a předchozí registrace je nutná.

Seminář zahájí Anna Špuláková Beránková představením Knihovny materiálů matériO. Pak přijdou na řadu těžce vznětlivá polyesterová vlákna a příze společnosti Trevira GmbH, která jsou na trhu déle než třicet let. Pod značkou Trevira CS se využívají především na záclony, závěsy, potahové látky a na komponenty pro lůžkoviny – některé z nich mohou mít i vylepšené akustické vlastnosti. Právě pár z nich během své přednášky ukáže i Hana Foltánková ze společnosti Trevira GmbH.

Trojrozměrná akustická tkanina z dvousložkových přízí. (zdroj foto: © Trevira GmbH)

Co se za poslední rok událo zajímavého ve světě akustiky a designu, zjišťovala architektka Pavlína Jochcová z knihovny matériO. V inspirační přednášce o trendech – s přesahem do akustiky a interiérového designu, zmíní například Silence Room v obchodním řetězci Selfridges či experimentální textilní pavilon od Neri Oxman.

Jak se sedí v Silence Room?

Po krátkém občerstvení přijde na řadu Akustická abeceda pro architekty v podání inženýrů Davida Kaila a Roberta Fleischmana z Akustického centra, které funguje od roku 2002.  Přednášející v závěru semináře promluví o základních principech při práci s prostorem. Zmíní různé vlastnosti textilií a možnosti, jak s nimi efektivně pracovat.

V případě zájmu o účast si rezervujte místo na info@materio.cz nejpozději do 19. října 2015. Počet míst je omezen. Seminář se bude konat na adrese Říčanova 19, Praha 6.

 

Text: Tereza Lišková, zdroj foto: astudio.it, matériO© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.