CZ / ENG

► Skála na Břevnově. Výstava Zři ke kořeni potrvá od 24. 2. do 30. 4.

Starý námořník. Nepřečtené dopisy. Molo. Poselství čtyř generací. Trosečník. Nejde o názvy kapitol z dobrodružného románu Julese Verna, nýbrž o názvy artefaktů, které budou k vidění na nové pražské výstavě oblíbeného umělce Františka Skály. O dobrodružství nebude nouze ani tam.

„Potápím se ke dnu přiváben hlasem mořské okurky a na hladinu vynáším perlu,“ říká Skála, který jich vylovil hned několik. Soubor diorám, jejž vytvořil pro výstavu Zři ke kořeni v Galerii Kuzebauch, je přehlídkou miniaturních instalací a objektů, které lze s ohledem na jejich měřítko a křehkost prezentovat pouze v přesně nastavených světelných boxech za zvětšovacími skly.

Výstava zároveň ukazuje pestrou škálu mnohdy těžko identifikovatelných typicky „skálovských“ materiálů. Jsou to materiály ze všech koutů světa, z říše rostlinné i minerální, autorem nalezené či vytvořené. Mnohdy odhalují krásu, která vzniká až stárnutím a degradací materiálů, korozí a sesycháním, působením mořské vody. Skála se nevyhýbá ani materiálům průmyslově vyrobeným a úplně novým.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v úterý 24. února od 18 hodin. Kromě jedinečných kousků od Františka Skály se můžete těšit i na výborné občerstvení právě otvírajícího Café 8, které přímo sousedí s galerií a je novou pobočkou známého letenského Bistra 8. Potěšit ducha i chuťové buňky můžete na adrese Říčanova 19, Praha 6 od 25. února do 30. dubna.

Připravila: Kateřina Hendrychová
 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.