CZ / ENG

► Sklářský výtvarník Josef Divín vystavuje ve Valmezu skleněné obrazy a foukané sklo

V Muzejním a galerijním centru Valašského Meziříčí probíhá výstava sklářského výtvarníka a pedagoga Josefa Divína. Divín nyní vede obor Design skla na SUPŠ sklářské ve Valašském Meziříčí. Jeho učitel Vladimír Kopecký o něm řekl, že je dítětem štěstěny, jehož talent se potvrdil už při příchodu na školu. Výstava Divínových skleněných obrazů a foukaného skla Stříbrný sen potrvá do 23. dubna 2017, čtyři dny před jejím ukončením proběhne komentovaná prohlídka s autorem.

Josef Divín, Moře

„Pomocí různých technologií zpracování skla – foukáním a ručním tvarováním na huti, natavováním kovových fólií, leháním, broušením, rytím … – zpracovává náměty převzaté často z krajiny a architektury. Ve skleněných objektech a obrazech zaznamenává nejen žhavou prchavost chvíle jejich vzniku, ale také osobní pocity z různých míst, které ho ovlivnily,“ popisuje Divínovu tvorbu kurátor sbírky skla Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Milan Hlaveš.

A Kopecký dodává: „Nepatří k těm, co dlouho hledají, než se dokážou prosadit. Leccos zvládá s lehkostí. Jako by neměl pochybnosti. Jistěže má. Ale je nesděluje. Lze mu jen přát, aby jednou objevil ULTIMA THULE, zemi někde až na konci světa, nedostižně vzdálenou, nejzazší, a tam, obohacen, vynesl pro nás ještě další a nová díla.“

► Foto z vernisáže si můžete prohlédnout zde.

Text: Kateřina Zvelebilová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.