CZ / ENG

► Slou days jsou tři dny pomalého přístupu ke spotřebě. V půli června v Praze

SLOU DAYS, v překladu pomalé dny, jsou prodejní akcí s přesahem do vzdělání o pomalém životním stylu. Akce se koná od 15. do 17. června 2018 v obchodním domě Kotva v Praze na náměstí Republiky.

Projekt Slou založila Kamila Boudová, která se dlouhodobě zabývá tématem udržitelné módy. Akce Slou days sdružuje podnikatele a spotřebitele se zájmem o odpovědné podnikání a životní styl. Přes padesát značek nabídne oblečení, kosmetiku, šperky nebo doplňky do domácnosti.

Přesah do vzdělání spočívá ve třinácti seminářích a diskusích. Zakladatelka Kamila Boudová, lektorka předmětu Product Developement a Sustainable Fashion na vysoké škole módního obchodu MOD'SPE v Paříži a vedoucí českých on-line seminářů o podnikání a udržitelné módě Moyomi, připravuje páteční dopolední program pro střední školy, jejichž studentům chce pomalý způsob spotřeby nastínit a zprostředkovat.

Maylis Souque, zastupitelka OECD z Paříže, promluví o své práci ve státní správě, kde legislativními požadavky na módní firmy pomáhá zlepšovat pracovní podmínky v textilních továrnách v Bangladéši, a přinese náhled do tamní situace z první ruky. Debata s titulem „Řešíme to“, které se zúčastní dva podniky zástupkyně ministerstva průmyslu a obchodu má poodkrýt, co všechno mohou podnikatelé a živnostníci udělat na cestě k udržitelnosti a jak mohou vytvářet a nabízet opravdové hodnoty.

Z jiného soudku bude povídání o osobním domě a rodové zahradě s architektem Petrem Hájkem, který se soustředí na přírodní stavitelství a permakulturní přístup. Na programu jsou i workshopy stylingu s Helenou Tomanovou, výšivky na míru v ateliéru La Femme Mimi. Jonáš Herza z portálu HitHit poradí, jak sehnat prostředky pomocí crowdfundingu.

Vstupenky na celou akci i na několik workshopů, které je třeba pořídit zvlášť, najdete zde. Na místě bude k zakoupení i třetí tištěné číslo Material Times, ještě voňavé z tiskárny. SLOU DAYS rovněž na místě představí svou novinku, tištěný SLOU MAGAZINE.

Text: Kateřina Zvelebilová, foto: archiv Slou Days© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.