CZ / ENG

► Spolek KRUH chce prolomit zacyklenost. Série přednášek bude patřit hostům z vlámských a valonských ateliérů

Spolek KRUH opět v Praze představí progresivní pohledy na dnešní svět architektury. Devatenáctý ročník přednášek se zaměří zejména na architekturu přesahující stavitelství a na její kulturní, sociální a ekologickou složku. Řešit se budou otázky udržitelnosti, minimální ekologické zátěže nebo téma aktivizace uživatelů budov.

Sedm přednáškových večerů KRUH věnuje vlámským a valonským ateliérům. Jejich zástupci a zástupkyně představí sebevědomé projekty, které jsou velmi současné, inspirativní, a zároveň respektují své kulturní prostředí, snaží se pracovat s upcyklovanými stavebními materiály a omezovat plýtvání. Daná setkání také upozorní na problematiku okázalosti a nepotřebnosti světoznámých jmen k vytvoření skutečně kvalitní architektury.

Cílem KRUHU je zprostředkovat zahraniční zkušenost českému publiku a ukázat, že podobně hodnotné a neokázalé stavby mohou vznikat i v malé zemi, jako je naše. Volba architektonické tvorby z Belgie jako zdroje inspirace pro Českou republiku je dobrým tahem.

První přednáška se odehraje 7. března 2019 v CAMPu. Představena bude tvorba ateliéru Gijs Van Vaerenbergh. Ta má výrazný přesah do umění a podněcuje návštěvníky jejich prostoru k aktivitě a interakci, čímž umožňuje dosáhnout nových významů. Úvodní přednášku doplní ateliér MSA, který se zabývá návrhy veřejných prostorů, sociálního bydlení a také rozvojem měst.

V rámci dalších přednášek se můžeme těšit například na studia noAarchitecten, BC architects či Nu architecturur. Přednášky budou probíhat od března do června a od října do prosince v CAMPu či kině Světozor v Praze. Prezentace budou v angličtině, některé však budou tlumočeny do češtiny. Vstupné činí 120 Kč, pro studenty pak 100 Kč. Více informací lze najít na stránkách spolku KRUH.

Text: Klára Jiránková, foto: archiv KRUH


► CHCETE VĚDĚT VÍC? ČTĚTE MAGAZÍN MATERIAL TIMES I NA PAPÍŘE. MAGAZÍN SI MŮŽETE OBJEDNAT ON-LINE NEBO ZAJÍT DO JEDNÉ Z KAMENNÝCH PRODEJEN.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.