CZ / ENG

► Střihněte si výstavu hraček z papíru v Roztokách

Pamatujete si tu nedočkavost, kdy jste šli domů a věděli jste, že ve schránce najdete časopis ABC? Zajděte na výstavu, kde si můžete nostalgicky zavzpomínat a zároveň se dozvědět zajímavá fakta, která tu byla už dávno před vaší nostalgií. Muzeum v Roztokách uvádí výstavu Papírová hračka.

Papírové hračky spatřily světlo světa ve chvíli, kdy byl na Dálném východě vynalezen papír. Většina lidí dnes papírové hračky považuje pouze za objekty pro dočasnou zábavu dětí a dospělých – v minulosti ale hrály i jinou roli. Kupříkladu origami bylo původně rukodělné umění určené k výzdobě chrámů!


Manželé Miroslava a Jiří Pecháčkovi pracují na své sbírce přes dvacet let. V muzeu v Roztokách se můžete pokochat více než dvěma stovkami unikátních exponátů z papíru, ty nejstarší pocházejí z let 1870 až 1880. 

Střihněte si výstavu Papírová hračka v Kabinetu Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Exponáty jsou k vidění od 15. dubna do 7. srpna, otevřeno je od středy do neděle mezi 10.00 a 18.00, součástí výstavy je i tvořivý koutek.

Text: Anna Šopovová, foto: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

► Do papírového 3D světa se můžete ponořit i v článku o pop-up papírových dobrodružstvích ve třetím rozmru.

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.