CZ / ENG

► STUDENTI VYJEDOU V DUBNU S KRUHEM ZA ŠVÝCARSKOU ARCHITEKTUROU

Na jaře mají studenti architektury jedinečnou příležitost zúčastnit se exkurze zaměřené na současnou švýcarskou architekturu. Vzdělávací výlet ve dnech 7. až 13. dubna 2015 pořádá občanské sdružení Kruh společně s prestižní Fakultou architektury ETH v Curychu.

Hlásit se mohou studenti ve třetím a vyšším ročníku architektonických škol, kteří již za svou práci získali nějaké ocenění. Program bude probíhat v anglickém jazyce, doprava, ubytování i odborný výklad jsou pro studenty zdarma. Součástí programu je návštěva měst Bregenz, Basilej, Curych, Chur, Lausanne, Vrin či oblasti Graubünden. Podmínkou účasti je následné vypracování referátu o navštívených stavbách. Více informací a registrace na kruhos@gmail.comUzávěrka je v úterý 17. března.

Mezi nejznámější švýcarské architekty, s jejichž prací se studenti budou moci seznámit, patří například držitel Pritzkerovy ceny Peter Zumthor, jemuž v loňském roce vyšla monografie mapující třicet let jeho tvorby, dále architektonické duo Andrea Deplazes a Valentin Bearth, charismatický Gion Caminada, který v loňském rocenavštívil Prahu, švýcarský architekt českého původu Miroslav Šik či minimalista Valerio Olgiati.

Zumthorovy lázně ve Valsu (foto: Micha L. Rieser)

Andrea Deplazes – Chata Monte Rosa nedaleko Zermattu (foto: Bearth & Deplazes)

Švýcarská vesnička Vrin – působiště Giona Caminady (foto: Robert Huber)

Připravila: Kateřina Hendrychová

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.