CZ / ENG

► Techtextil, Texprocess a Heimtextil Summer Special: restart světových veletrhů textilního průmyslu ve Frankfurtu nad Mohanem

Techtextil, Texprocess a letní speciál Heimtextil otevřou své brány ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 21. až 24. června 2022. Po přestávce vynucené pandemií koronaviru se vystavovatelé i návštěvníci mohou opět těšit na osobní setkání na veletrzích, kde pro ně pořadatelé připravili inovativní program i obsah. Souběžně probíhající veletrhy představí celý hodnotový řetězec od textilních vláken a jejich zpracování až po konečný výrobek.

Fair - Messe Frankfurt Exhibition GmbH - Photo: Jean-Luc Valentin

Díky veletrhům Techtextil, Texprocess a Heimtextil Summer Special představí společnost Messe Frankfurt na svých výstavních plochách celý hodnotový řetězec v textilním průmyslu. Po dvouleté přestávce vynucené pandemií se konečně můžeme opět těšit na nové osobní kontakty, inspirativní obchodní setkání a kompletní přehled o nejnovějším vývoji trhu. Souběžně s veletrhy chystá společnost Messe Frankfurt přímo ve městě Frankfurtu akci D2C Neonyt Lab (24.–26. 6. 2022) a množství eventů Frankfurtského týdne módy, které pořádá město Frankfurt. Všechny tyto akce nabízejí jedinečné synergie a vystavovatelé se mohou těšit, že využijí všech veletrhů najednou a navážou obchodní vztahy ve zcela nových konstelacích. Na frankfurtských veletržních plochách letos návštěvníci naleznou světové trendy, výrobky a inovace celého hodnotového řetězce – nabídka sahá od přízí a vláken přes funkční textilie a textilní technologie až po konečné výrobky v segmentech bytového textilu, funkčních oděvů a módy. Rostoucí povědomí o udržitelné cirkulární ekonomice podpoří vystavovatelé nabízející moderní recyklační procesy.

Současná koronavirová opatření umožnují konání akcí bez omezení kapacity a vstupu, a tedy i bez dokladu o očkování. Společnost Messe Frankfurt dále dbá na hygienická opatření, jako je online prodej vstupenek, dostatečný přívod čerstvého vzduchu, co nejprostornější výstavní plochy a intenzivní úklid.

Texpertise Network: globální průmysl pod jednou střechou
Texpertise Network jako platforma pro celosvětovou nabídku textilních veletrhů společnosti Messe Frankfurt nabízí nejen cenné informace o 58 textilních veletrzích a akcích po celém světě, ale i možnosti navazování kontaktů a výměny informací o nejnovějším vývoji zdrojů a ke klimatu šetrných řešení v textilním průmyslu. „Poslední dva roky ukázaly, že jako světová jednička mezi pořadateli textilních veletrhů neseme velkou odpovědnost. Podařilo se nám textilní průmysl úspěšně provést krizí a prostřednictvím našich celosvětových akcí jsme i v nejistých dobách nejen udrželi správný směr a obchodní vztahy na globálních trzích, ale i naše postavení veletržního lídra,“ vysvětlil na společné tiskové konferenci Detlef Braun, člen představenstva Messe Frankfurt. Před velkolepým restartem ve Frankfurtu budou mít zástupci textilního průmyslu z celého světa možnost navštívit nebo vystavovat na veletrhu Texworld Evolution Paris (již proběhl v únoru 2022), Interior Lifestyle v Tokiu v červnu 2022 a šesti dalších akcích Techtextil a Texprocess v Severní Americe a Asii.

Od roku 2019 je Texpertise Network spojovacím článkem pro spolupráci Messe Frankfurt se sítí Conscious Fashion and Lifestyle Network a Úřadem OSN pro partnerství. Společným cílem je zviditelnit Cíle udržitelného rozvoje OSN (SDG) na všech textilních akcích sítě Texpertise Network po celém světě. 

Dirk Vantyghem, generální ředitel Evropské konfederace oděvního a textilního průmyslu EURATEX, na společné tiskové konferenci představil i svůj pohled na další vývoj textilního průmyslu: „Po zveřejnění Strategie EU pro textilní výrobky má evropský textilní průmysl před sebou jasný plán změn. Červnové setkání bude vynikající příležitostí k představení tohoto plánu a k získání potřebných informací a podnětů od textilních firem.“

Letní speciál Heimtextil: prostor pro velkoobjemový i tradiční obchod
Heimtextil, červnový jednorázový letní speciál, má již 800 ohlášených vystavovatelů a vysokou mezinárodní účast 47 zemí. Zaměří se především na mezinárodní velkoobjemový obchod a maloobchod. Dodavatele zaměřené na maloobchod lze vyhledat předem na vyhledávači vystavovatelů. V létě své nové produkty představí také vystavovatelé inovativních řešení v segmentu smluvního textilu a od 21. června se budou konat tematické prohlídky „Interior.Architecture.Hospitality TOURS“, jejichž kurátory jsou časopis AIT, sdružení interiérových designérů bdia a síť World-Architects.

Beyond Identity: The raw material of microfibrillated cellulose pulp - Photo: SPOTT for Heimtextil

Letošní letní Heimtextil Trends s názvem „Next Horizons“, umístěné v centru výstaviště v hale 4.0, cílí především na udržitelnost a ochranu zdrojů. Uspořádání této plochy vychází z Manifestu materiálů a pro výstavbu stánků budou použity místní zdroje a ekologické nebo zapůjčené materiály. Návštěvníci se mohou těšit na inspirativní směsici barev, materiálů, vybraných exponátů vystavovatelů doporučených kurátory, přednášky a tvořivé aktivity. V nejnovějším díle podcastu Heimtextil představí kurátorka Anja Bisgard Gaede trendy ze zcela zvláštního úhlu a vybaví obchodníky před návštěvou Heimtextil Trends praktickými radami a tipy.

Konference „Heimtextil Sleep & More“ v hale 3.0 nabízí zástupcům obchodu s lůžkovinami, ekologicky smýšlejícím obchodníkům i manažerům v hotelnictví přednášky špičkových řečníků, kteří mimo jiné představí nejnovější poznatky z výzkumu kvality spánku v ubytovacích zařízeních hotelového typu, sledovacích technologií a udržitelnosti v hotelovém průmyslu.

Velké popularitě se jistě budou těšit hodinové komentované prohlídky Green Tours s nezávislým konzultantem, které se zaměří na vybrané vystavovatele, na jejichž stáncích bude možno debatovat o nejnovějším vývoji ekologického sortimentu a technologií. V Green Village v hale 3.0. budou vystavovat odborníci na certifikaci udržitelného textilu, včetně Blue Angel nebo Green Button. Vystavovatele s udržitelným sortimentem lze najít na online vyhledavači a na místě budou jejich stánky označeny symbolem zeleného lístečku. Spolu s mezinárodními partnery chce Messe Frankfurt touto akcí na veletrhu Heimtextil zviditelnit téma udržitelného rozvoje.

Techtextil a Texprocess chystají novinky
Na předních mezinárodních veletrzích Techtextil a Texprocess, které se konají ve dnech 21. až 24. června 2022, představí vystavovatelé své inovace v oblasti technických a netkaných textilií a zpracování textilních a pružných materiálů. Na prezentaci svých výrobků mezinárodnímu odbornému publiku se může těšit více než jedenáct set vystavovatelů ze 45 zemí, řada firem na společných stáncích a týmy 13 mezinárodních pavilonů. Veletrhy Techtextil a Texprocess se zaměří na inovace, nové postupy, vývoj a progresivní přístup k udržitelným řešením a představí se na nich i nové materiály a stroje. Do inovací, výzkumu a vývoje se v posledních třech letech nebývale investovalo a veletrhy jistě představí to nejlepší, co tyto investice přinesly.

Na veletrhu Texprocess představí mezinárodní výrobci nejnovější stroje, zařízení, postupy a technologie pro výrobu oděvů a textilních a pružných materiálů – od navrhování, stříhání, šití, pletení a vyšívání až po dokončovací práce, IT a logistiku. 

Vystavovatelé i návštěvníci se na přední veletrh Texprocess nesmírně těší. Zejména vystavovatelé se nemohou dočkat, až budou mít příležitost po tříleté přestávce představit mezinárodnímu publiku svůj vývoj – očekávají velké investice. Návštěvníci se těší na inovativní řešení pro udržitelnější, flexibilnější a také regionálněji zaměřenou výrobu. Texprocess žene průmysl kupředu a konečně opět otevírá své brány a vítá všechny, kteří chtějí navazovat osobní kontakty a upevňovat obchodní vztahy,“ říká Elgar Straub, výkonný ředitel Asociace pro péči o textil, tkaniny a kůži VDMA.

Veletrh Techtextil s dvanácti sektory slibuje širokou škálu výrobků a inovativních řešení od široké škály dodavatelů počínaje výrobci automobilů, módními návrháři, experty na lékařské vybavení až po výrobce technologií všech možných specializací. Vystavovatelé na veletrhu Techtextil nabízejí inovativní materiály pro všechna možná využití.

Společnost Messe Frankfurt poprvé nabídne i digitální rozšíření obou veletrhů, což umožní virtuální přístup všem návštěvníkům, kteří se nemohou zúčastnit osobně. Techtextil a Texprocess si užijí digitálně a kontakty budou navazovat ve virtuálním prostoru. Vystavovatelé digitální verze získávají ke svému stánku na výstavišti další – digitální – platformu. Digitální rozšíření bude k dispozici po dobu přibližně čtyř týdnů před, během a po skončení veletrhů (od 13. června do 8. července 2022).

Sustainability@Techtextil a Sustainability@Texprocess se letos opět zaměří na téma udržitelnosti. V rámci těchto programů se představí a ocenění obdrží inovativní a udržitelné materiály a jejich ekologické zpracování s minimální spotřebou odpadu a vody i digitální řešení.

Na veletrhu ve Frankfurtu i v digitální podobě na návštěvníky čeká mnoho zajímavostí. Patří mezi ně Techtextil a Texprocess Forum, předávání ocenění Texprocess i Techtextil Innovation Award nebo prostory pro mezinárodní start-upy.

Veletrhy Techtextil, Texprocess a Heimtextil Summer Special se budou konat od 21. do 24. června 2022.

O Messe Frankfurt
Společnost Messe Frankfurt je největším světovým organizátorem veletrhů, konferencí a eventů s vlastními výstavními prostorami. Společnost zaměstnává kolem 2300* lidí přímo ve Frankfurtu nebo ve třiceti pobočkách po celém světě. V roce 2021 se společnost již druhý rok po sobě potýkala s problémy způsobenými pandemií koronaviru. Tržby za rok 2021 budou přibližně 140 milionů eur*, zatímco před pandemií, konkrétně v roce 2019, dosahovaly až 736 milionů eur. I v těžkých časech způsobených pandemií koronaviru dokázala Messe Frankfurt zůstat globálně propojena se svými zájmovými průmyslovými odvětvími. Díky pevným a širokým vazbám s relevantními sektory a široké, ale pevně provázané mezinárodní obchodní síti dokáže celá skupina poskytovat vysoce efektivní podporu svým zákazníkům a jejich obchodním zájmům v oblastech Fairs & Events, Locations a Services. Jednou z hlavních korporátních výhod je robustní globální obchodní síť. Naše komplexní nabídka služeb, poskytovaných fyzicky i online, zajišťuje, že se naši zákazníci po celém světě mohou spolehnout na trvale vysokou kvalitu a flexibilitu při plánování, organizaci a provozování svých akcí. Neustále rozšiřujeme své digitální odborné znalosti o nové obchodní modely a naše široká nabídka služeb zahrnuje pronájem výstavních prostor, realizaci veletržních staveb, marketing, lidské zdroje a catering. Společnost Messe Frankfurt sídlí ve Frankfurtu nad Mohanem. 60 procent jejích akcií vlastní město Frankfurt a zbývajících 40 procent drží spolková země Hesensko. Další informace na stránkách: www.messefrankfurt.com
* Předběžné údaje pro rok 2021 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.