CZ / ENG

► Tip na léto: Materiálová úroda v Barceloně

¡Hola Barcelona! Pokud plánujete během prázdnin dovolenou na slunném východním pobřeží Španělska, máme pro vás dva materiálové typy přímo z Barcelony.

Až budete čekat v nekonečné frontě kolem dokola baziliky Sagrada Familia, budete mít dostatek času pořádně si prohlédnout celé Gaudího dílo zvenku. Váš pohled by měl spočinout i na střeše sakristie baziliky. Na jejím vrcholu najdete křišťálové komponenty zhotovené v Čechách. Devět unikátních skleněných tavenic prosvětlujících strop sakristie pochází z dílny Zdeňka Lhotského. Ten má v Pelechově poblíž Železného Brodu studio tavené plastiky, kam jezdí sklářští výtvarníci z celého světa. Tavit sklo a pak ho umět správně vychladit chce znalosti a zkušenosti, jaké má právě on a jeho studio.

Alternativní suvenýr? Jeden z výsledků workshopu The Materials Farm City — obliba žvýkaček na chodníku roste

Materiáloví nadšenci ocení výstavu barcelonské knihovny materiálů Materfad, která připravila FADFEST – letní konferenci, workshop a výstavu. Vše zaměřeno na udržitelné materiály, problematiku turistického ruchu a s tím souvisejícího odpadu.  Konference a workshop sice již proběhly, ale výstava The Materials Farm v lobby budovy Disseny Hub Barcelona (Plaça de les Glòries 37–38) je přístupná až do 21. září 2017.

Expozice představuje výsledky workshopu a projekty hostů konference. Patří mezi ně i designérka Diana Scherer, která se svým projektem Interwoven vyhrála New Material Award Fellow 2016. (Článek věnovaný právě projektu Interwoven najdete v 2. čísle tištěných Material Times na str. 82.) Scherer i další účastníci, mezi které patří například Laia Mogas-Soldevila, Sanne Visser, Camilo Alaya, Saúl Baeza či Pol Merino, se zaměřili na téma nových materiálů vytvořených ze zbytků ze zemědělské a potravinářské produkce či z těl živých organismů.

Text: Tereza Anderlová, Zdroj foto a video: FAD Barcelona

 


► Knihovna materiálů matériO Prague pro vás už nyní připravuje nové vzorky materiálů, které představí 13. září v rámci dopoledního vzdělávacího  brunche matériO Fresh! Knihovnu můžete navštívit již nyní. Otevřeno je od pondělí do pátku, 9.00 až 17.00.

Knihovna respektuje soukromí vašich projektů, proto je vstup do knihovny možný pouze na základě předchozí telefonické nebo e-mailové domluvy. Můžete se objednat na inspirační prohlídku nebo konzultaci. Po celou dobu návštěvy vám bude k dispozici odborný konzultant, který vám pomůže zorientovat se mezi 2 500 fyzických vzorků inovativních materiálů. Dozvíte se, jaké materiály zrovna frčí a na co si při výběru materiálu dát pozor.

V rámci návštěvy máte přístup do on-line databáze matériO, ve které se vám otevřou dveře do světa více než 7 500 inovativních materiálů z celého světa. Materiálové karty obsahují kontakty na výrobce či distributora a technické informace o vybraném materiálu. V knihovně materiálů máte také přístup do Šumné bibliothéky, ve které se nachází přes 1 000 knižních titulů zaměřených na materiály, architekturu a design. Některé z titulů si můžete koupit přímo v showroomu.

Během léta nabízí matériO Prague pravidelně možnost neplacené stáže pro studenty v knihovně materiálů, stačí se ozvat na info@materio.cz.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.