CZ / ENG

► Trendy mezinárodního veletrhu Heimtextil 2019: utopie, hra i pokus o pohodlné přežití

Veletrh bytového textilu a textilu pro veřejný sektor Heimtextil začne 8. ledna 2019, končit bude 11. ledna. Místo konání je Frankfurt nad Mohanem. Soubor trendů na období 2019/2020 reflektuje téma životního prostoru a pojetí současných standardů. I textilní sektor musí reflektovat společenskou poptávku spojenou s hledáním nového životního stylu, který se pojí s potřebou definovat planetárně udržitelná a lidským potřebám odpovídající řešení. Nejnovější Trendbuch Heimtextil pracuje s následujícími koncepcemi.

 

 

PURSUE PLAY: Hra pomáhá

V éře nejistoty, nestability a ekologických hrozeb hledají lidé útěchu ve hře a tvůrčích procesech. Návrháři představují nové formy hmatových zážitků s materiálem, experimentují, vsázejí na interakci. Abstraktní formy, hra se vzory a bujné textury vedou představivost člověka do džungle vjemů, nálad a exotických historek.

 

SEEK SANCTUARY: Hledání hodnoty spotřebního zboží

V hekticky prožíváné a zjevně komplexně propojené realitě vzniká potřeba definovat nové utopické útočiště. Lidé chtějí vědět, kde najdou oázu, kde mohou odpočívat a nahlížet svět z jakési alternativní perspektivy. Tento přístup neobsahuje kategorické odmítání spotřebního zboží. Jde po vizuálně, kvalitativně i obsahově atraktivních věcech a koncepcích. V kombinaci minimalistické palety barev se sofistikovanými konstrukčními detaily, formami a čalouněním vzniká dojem pohodlí a tepla.

 

GO-OFF GRID: Vybaveni pro život v nové době

Lidé hledají způsob existence, který není závislý jen na technologických řešeních. Obracejí se k ideálu přírody a k mytické představě harmonické existence. V realitě jim ale pak špičkové vybavení pomáhá přežít a zároveň si zachovat určitou úroveň pohodlí. Očekávaná odolnost textilu pro venkovní použití i funkčních materiálů používaných na pracovní oděvy vyžaduje důmyslná řešení. Trendy barvy a vzory jsou inspirované přírodou a odkazují na domnělou nedokonalost přírodnin.

 

ESCAPE REALITY: Transformace a nepolapitelná tekutost

Nová utopie může být ukotvena ve světě digitální reprezentace i konvenční hmoty. Potenciál virtuální a rozšířené reality nyní umožňuje hlubší a trvalejší zkušenosti tohoto druhu i v každodenním životě. Z tohoto trendu vycházejí jemné a lesklé povrchy dodávající optimistický pocit transformativní kvality. Materiály se při pohybu mění, jsou v pohybu. Perleťové efekty a zmiňovaný lesk odkazují k dynamice produktů, které se jeví jako tekuté, těžko uchopitelné, zdánlivě kdykoli se mohou rozpustit.

red., foto: Heimtextil Trendbuch© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.