CZ / ENG

► Umělci z různých sfér mohou v březnu experimentovat v mediální laboratoři

Ve dnech 18.–20. března 2016 proběhne v Alfredu ve dvoře, ve Studiu ALTA a divadle PONEC mezinárodní festival nezávislé scénické tvorby BAZAAR. Jeho druhý ročník se vrací k tématu identita: identita jako zóna, v níž se protínají sféra privátní i politická, jako oblast osobní autonomie i předmět manipulace.

Součástí festivalu je i čtyřdenní workshop, který bude probíhat od 17. do 20. března. Pod názvem O (ne-hierarchickém) dialogu dvou médií ho v anglickém jazyce povedou chorvatské umělkyně Sonja Pregrad a Nives Sertić, které si kladou následující otázky: Co se stane, když místo toho, aby jedno médium ovládalo druhé, stojí dvě média jako dvě rovnoprávné entity, dvě bytosti, dva lidé, kteří se na sebe dívají teď a tady? Jak se reflektují a co vzniká jako výsledek jejich konfrontace? A co se může stát, pokud ani jedno z nich plně neovládá směrování pozornosti diváků?

Workshop je určen umělcům z různých oblastí, vizuální média, performance, multimédia, hudba, se zájmem o empirický výzkum nových možností spolupráce. Cílem laboratoře je nalezení nových postupů a nástrojů v intermediálním dialogu a výzkum toho, jak by tyto skutečnosti mohly umožnit nové způsoby zápisu obsahů. V neděli 20. března v 16.00 bude v Alfredu ve dvoře k vidění ukázka z workshopu.

Přihlašování probíhá přes e-mail bazaar@alfredvedvore.cz. Kurzovné činí 900 Kč600 Kč pro studenty a seniory. Zahrnuje vstup na workshop a na představení Sonji Pregrad a Nives Sertić Neznámá logika větru, které proběhne 18. března v 18.00.

Nives Sertić je multimediální a audiovizuální umělkyně. Vystudovala Animovaný film a nová média na Akademii výtvarných umění v Záhřebu. Její zájmy sahají od dlouhodobých interdisciplinárních kolaborativních projektů až po poetická videa, zvukové instalace, performance a další výzkumné projekty. V současné době vyučuje na záhřebské Vysoké škole designu.

Sonja Pregrad je tanečnicí se zájmem o (ne)hmatatelnost tance a choreografii vztahů. Vystudovala Holandský institut umění – ArtEZ a poté získala titul MA na umělecké univerzitě Udk v Berlíně v oboru sólo, tanec, autorství. Podílí se na realizaci festivalu IMPROSPEKCIJE a interdisciplinárního časopisu a projektu TASK. Pravidelně přednáší na Akademii výtvarných umění v Záhřebu a působí jako performerka.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.