CZ / ENG

► V Česku vychází knížka o ruční moderní výšivce, slibuje blahodárné účinky

Tvůrčí podnik Zašívárna vydává knihu, která u nás podle jedné z jejích spoluautorek Šárky Syslové nemá obdoby. Publikace dává dohromady podrobné návody, nákresy vyšívacích technik, vzory v měřítku 1:1 k překreslení a téměř stovku fotografií. Kniha se věnuje i blahodárnému účinku ručních prací na fyzické i psychické zdraví, což dokládá několika výzkumy a vlastní komunitou nadšených fanoušků.

„Zažili jste někdy chvíli, kdy jste přestali vnímat všechno kolem vás, čas nechali plynout svým vlastním tempem a naplno se ponořili do tvoření, které vás naplnilo nečekanou vlnou radosti?“ zaznívá sugestivně na začátku knihy Moderní vyšívání ze Zašívárny. Po přečtení takového úvodu se leckomu chce přitakat. Kdekdo zatouží, aby chvíle tvůrčího soustředění přišly co nejdříve znovu.

„V knize najdete návody na dvanáct vyšívacích technik, kterými si pak čtenáři mohou vyšít některý z devatenácti vzorů, které jsme do knížky vybraly. K více než polovině z nich jsme přidaly i podrobné návody a nějaké bonusy,“ láká Syslová. „V knížce nešetříme inspirací, ať už od nás ze Zašívárny, nebo od jiných českých i zahraničních textilních tvůrců, kteří se zaměřují na ruční výšivku.“ Publikace obsahuje i tipy a triky pro přípravu vyšívané látky, radí, jak si vybrat jehlu a jak poznat, že už je tupá a zralá na výměnu. Dočtete se dokonce i o tetování na prstech, které pravověrným vyšívačkám pomáhá udržet přesnou linku a styl.

Knihu, za kterou spolu se Šárkou Syslovou stojí Hanka Lísalová, vydává Zašívárna, podnik, který vyučuje moderní ruční vyšívání, realizuje vlastní návrhy, dává práci „vyšívacím babičkám“ a v nejbližší době chystá sdílenou vyšívací dílnu v domovském Brně. Kniha vychází 5. listopadu 2018, již nyní je v předprodeji na e-shopu Zašívárny.

Text: Kateřina Zvelebilová, foto: archiv Zašívárny

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.