CZ / ENG

► V sobotu 19. 2. 2022 zahajuje GASK v Kutné Hoře čtyři nové výstavy

Odpolední program v sobotu 19. 2. začíná Výtvarnou dílnou NANEBEVZETÍ ČTVERCE pro (pra)rodiče s dětmi od 13.00. Život je krásný. Jednou vše temné a hanebné pomine a vše, co je krásné, zvítězí. Myšlenkou Dmitrije Šostakoviče a především obrazy Zdeňka Sýkory se můžete inspirovat v rodinném programu v měsíci svátku světel.

Julie Kopová, Hybrid Landscapes

Hybrid Landscapes - Julie Kopová
od 20. 2. 2022 do 29. 5. 2022
Vernisáž: 19. 2. v 16.00, Projectroom

Čerstvá absolventka Ateliéru malby na pražské Akademii výtvarných umění Julie Kopová (nar. 1995) nás přesvědčí o stálé aktuálnosti klasického média. Její abstraktní malby a velkoformátové kresby jsou založené na specifické barevnosti a zkoumání pohybu. Dynamické křivky často inspirovány hudbou představují autentickou cestu k vyjádření myšlenek i emocí.
Kurátorka: Adriana Primusová

Pohled do prázdnoty - Richard Loskot
od 20. 2. 2022 do 29. 5. 2022
Vernisáž: 19. 2. 16.30, Experimentální prostor

Vizuální umělec Richard Loskot je absolvent Fakulty umění a architektury na Technické Univerzitě v Liberci (ateliér Vizuální komunikace), kde v současné době také pedagogicky působí. Jeho sofistikovaná tvorba na pomezí výzkumu a experimentu vychází z propojování architektury, sochařství a nových technologií. Site specific instalace Pohled do prázdnoty pro barokní lázně a sklepení GASK bude, pro autora příznačně, využívat fyzikálních a optických vlastností materiálů, principu zpětného zrcadla, pohybu vody a odrazu světla. Loskotovo neotřelé novomediální uchopení Experimentálního prostoru I, II v GASK novátorský zhodnotí situaci a prostředí středověké architektury jezuitské koleje. Na celém site specific projektu se také autorsky i realizačně podílí Vítězslav Plavec, student Loskotova ateliéru na FUA (Technická Univerzita v Liberci).
Host a spoluautor: Vítězslav Plavec
Kurátorka: Veronika Marešová

…za Karlínským viaduktem - Jaroslav Bejvl
od 20. 2. 2022 do 29. 5. 2022
Vernisáž: 19. 2. 17.00, Whitebox

Designér a přední český sklářský výtvarník Jaroslav Bejvl vytvořil přímo na míru Whiteboxu jedinečnou instalaci, která návštěvníky pozve do magické krajiny zářícího horizontu, nad nímž zvolna plují fantomy balónů jako tiché vzpomínky na dětství.
Kurátorka: Vanda Skálová

Variace na lesní strunu - Zdena Šafka
od 20. 2. 2022 do 29. 5. 2022
Vernisáž: 19. 2. 17.30, Gallery Point

Zdena Šafka (*1953) vystudovala textilní výtvarnictví na VŠUP v Praze. Od 80. let 20. století se postupně věnovala textilnímu a kostýmnímu výtvarnictví, oděvnímu návrhářství, restaurování gobelínů a pedagogice. Od roku 2005 se plně věnuje volné tvorbě, především malbě. V uplynulých letech se autorčin projev volně pohybuje mezi póly lyrické figurace a geometrické abstrakce. Rozmanitou tematiku jejích výjevů spojuje vyhraněný cit pro tvarovou stylizaci, kompoziční harmonii a barevnou poetiku. Východiskem obrazových námětů jsou autorčiny důvěrné prožitky a její vědomí o zázračné podstatě světa. Cyklus obrazů, který Zdena Šafka představí v GASK, čerpá inspiraci z přírody v okolí jejího domu a ateliéru. Skromné přírodniny (např. kapradí, pampeliška) vytvářejí šablony pro přízračné koloristické reflexe, blížící se k hudební senzibilitě.
Richard Drury, vedoucí kurátor GASK

GASK Kutná Hora
Barborská 51-53
otevřeno: Út - Ne: 10.00 - 18.00© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.