CZ / ENG

► Vánoce budou i v lednu. Frankfurtský veletrh Christmasworld to jistí

Nákupní centra v Německu utratí každý rok přibližně čtyřiadvacet milionů eur za vánoční ozdoby. Místem nabízejícím v tomto směru nejširší spektrum nápadů a obchodních příležitostí je frankfurtský veletrh Christmasworld, který se koná od 29. ledna do 2. února 2016. Akci každoročně navštíví přes třicet tisíc návštěvníků. Kdo už bude mít vánoční atmosféry nad hlavu, může se vydat na paralelně probíhající veletrhy Paperworld a Creativeworld, s kterými se Christmasworld tematicky doplňuje.

Jednotlivé sekce Christmasworld představí vše od venkovní adventní a vánoční výzdoby přes interiérové a venkovní dekorace pro různé události roku až po aranže výloh a velkoplošné dekorace měst, fasád nákupních center a hotelů. Sekce Vánoce a advent zahrnuje široký vánoční sortiment – klasické vánoční koule, slavnostní dekorace, betlémy i tradiční ručně vyráběné uměleckořemeslné výrobky z Krušných hor.

Veletrh Christmasworld lze označit i jako největší světový veletrh svíček, nebude chybět ani sekce stuhy a materiály, která představí nové barvy, motivy a materiály. Návštěvníky čekají i expozice věnované různorodým výzdobám, floristickým potřebám a zahradním dekoracím – kromě umělých květů a rostlin bude nabídka veletrhu poprvé doplněna o čerstvé květiny ve formě květinových závěsů. Další část bude patřit osvětlení – obchody a města zde najdou návrhy výloh nebo vnitřních dekorací.

Pro milovníky exotiky bude na veletrhu sekce „Asian Christmas & Decoration“, kde se představí vystavovatelé z Číny, Indie, Thajska a Filipín. Nebudou chybět ani Trend Shows. Odborníci z designového studia bora.herke.palmisano budou každý den pořádat přednášky o prognózách vývoje ve světě dekorací a svátečního zboží. Trendy na nadcházející sezonu nesou názvy Kabinet snů, Pokladnice boho, Tichá harmonie a Hravé možnosti.

Součástí veletrhu bude udílení ceny Decoration Star Innovation Award pro nejlepší vánoční produkt, sezonní dekoraci a reklamu. Každý den budou také probíhat přednášky a workshopy na témata blízká sektoru dekorací a dárků. Vstupenky na veletrhy jsou k dostání on-line v předprodeji
 

Text: Eliška Svobodová, foto: Messe Frankfurt Exhibition GmbH, Pietro Sutera © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.