► Ve středu 4. a 25. února se můžete seznámit s Duchem plánu pražské metropole
Proč se musí Praha přestat rozrůstat do okolní krajiny? Jak zajistit příjemnější ulice, náměstí a parky? K čemu je dobré kompaktní město krátkých vzdáleností? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte začátkem února na komentované prohlídce výstavy Praha: plánování a rozvoj metropole v 21. století.
Architekti Jaromír Hainc a Marek Kundrata z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) vás výstavou provedou ve středu 4. a 25. února od 17 hodin. V Sále architektů na Staroměstské radnici architekti objasní, jak zajistit, aby ulice 21. století nabízely více místa pro pěší, častější výskyt zeleně i prostor pro předzahrádky kaváren a restaurací. Výstava Praha: plánování a rozvoj metropole v 21. století je na Starém Městě k vidění až do 29. března.
IPR je hlavním koncepčním pracovištěm metropole v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města. Zpracovává a koordinuje dokumenty v oblasti strategického a územního plánování a rozvoje, veřejného prostoru a dokumenty dopravní, technické, krajinné a ekonomické infrastruktury. Mezi ty zásadní, které jsou k vidění i na výše zmíněné výstavě, patří například deset základních tezí pro Metropolitní plán, Koncept odůvodnění Metropolitního plánu nebo Strategický rámec. Dále pak dokumenty, které se zaměřují na rozvoj veřejných prostranství – Manuál tvorby veřejných prostranství, návrh Strategie rozvoje veřejných prostranství hl. m. Prahy či Koncepce pražských břehů. V poslední době vody kolem IPR rozčeřili kvůli Pražských stavebních předpisů.
Výstava k rozvoji a plánování hlavního města Prahy 21. století bude na Staroměstské radnici do 29. 3. 2015.
text: Kateřina Hendrychová, zdroj foto: IPR Praha
Aktuálně
► STUDIO BUBEC ZAHAJUJE 7. ROČNÍK FESTIVALU m3 / UMĚNÍ V PROSTORU
► Open Call * NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2025 * 35 let
► Vernisáž výstavy Jemný řez Lukáše Kalivody v Galerii Kuzebauch
► Individuální, kolektivní. Topografie Ateliéru Textilní tvorby v Galerii UM
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
14. 6. 11:09
Děkuji za zajímavé shrnutí. Při přednášce v SINGAPURU jsem na návštěvě ...
Michael Rada - Knihovna materiálů matériO Prague na VOGUE SUMMIT 2025: Jak nové materiály mění módní průmysl?
7. 6. 09:00
https://pharmexpress24.com/# mail order pharmacy cialis
Jamesetene - Linda Kaplanová: Vidět, jak se nápad realizuje v materiálu, je inspirující
13. 5. 18:13
Děkuji za zajímavý článek, rád bych nasdílel prezentaci která popisuje stopu první ...
Michael Rada - Recyklace zdrojů na letošním MaterialDistrict Utrecht