CZ / ENG

► Ve středu 4. a 25. února se můžete seznámit s Duchem plánu pražské metropole

Proč se musí Praha přestat rozrůstat do okolní krajiny? Jak zajistit příjemnější ulice, náměstí a parky? K čemu je dobré kompaktní město krátkých vzdáleností? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte začátkem února na komentované prohlídce výstavy Praha: plánování a rozvoj metropole v 21. století.

Architekti Jaromír Hainc a Marek Kundrata z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) vás výstavou provedou ve středu 4. a 25. února od 17 hodin. V Sále architektů na Staroměstské radnici architekti objasní, jak zajistit, aby ulice 21. století nabízely více místa pro pěší, častější výskyt zeleně i prostor pro předzahrádky kaváren a restaurací. Výstava Praha: plánování a rozvoj metropole v 21. století je na Starém Městě k vidění až do 29. března.

IPR je hlavním koncepčním pracovištěm metropole v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města. Zpracovává a koordinuje dokumenty v oblasti strategického a územního plánování a rozvoje, veřejného prostoru a dokumenty dopravní, technické, krajinné a ekonomické infrastruktury. Mezi ty zásadní, které jsou k vidění i na výše zmíněné výstavě, patří například deset základních tezí pro Metropolitní plán, Koncept odůvodnění Metropolitního plánu nebo Strategický rámec. Dále pak dokumenty, které se zaměřují na rozvoj veřejných prostranství – Manuál tvorby veřejných prostranství, návrh Strategie rozvoje veřejných prostranství hl. m. Prahy či Koncepce pražských břehů. V poslední době vody kolem IPR rozčeřili kvůli Pražských stavebních předpisů.

Výstava k rozvoji a plánování hlavního města Prahy 21. století bude na Staroměstské radnici do 29. 3. 2015.


text: Kateřina Hendrychová, zdroj foto: IPR Praha© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.