CZ / ENG

► Veletrh Heimtextil 2022 zrušen

► Veletrh Heimtextil 2022 zrušen Vzhledem k nepředvídatelné dynamice vývoje pandemie, vzájemnému a kumulativnímu působení relevantních faktorů, jakož i extrémnímu zhoršení pandemické situace v Německu během velmi krátké doby, včetně rozhodnutí přijatých na konferenci ministerských předsedů dne 2. 12. 2021, nelze dodržet termín konání veletrhu Heimtextil hned na začátku roku, ve druhém lednovém týdnu. Heimtextil, přední mezinárodní veletrh bytového a smluvního textilu, byl proto zrušen. Společnost Messe Frankfurt úzce spolupracuje se všemi partnery z oboru, aby zjistila, zda a v jakém rámci se může Heimtextil konat souběžně s veletrhy Techtextil a Texprocess v termínu od 21. do 24. června 2022.

Heimtextil jako mezinárodní veletrh vždy zahajoval veletržní sezónu a je prvním velkým mezinárodním veletrhem v Německu bezprostředně po Vánocích a Novém roce s vystavovateli a návštěvníky z více než 135 zemí. Exponenciální nárůst počtu infekcí ve velmi krátkém časovém období a s tím související množství událostí, které jsou zjevně mimo sféru vlivu pořadatele, vedly k výraznému zhoršení obecných podmínek a nezbytných požadavků k pořádání Heimtextilu jako významného veletrhu mezinárodního významu v této rané fázi. Mezi tyto události patří zejména zařazení Německa mezi vysoce rizikové oblasti a s tím související mezinárodní a mezikontinentální cestovní omezení v Indii, Japonsku, Spojených státech a Velké Británii, jakož i povinnost karantény a požadavky "2G" (pouze se statusem očkovaného a vyléčeného) bez uznání očkovacích látek neschválených WHO.

Velká část vystavujících a hostujících firem na veletrhu Heimtextil na to v současné době reaguje omezením cestování a účasti na veletrhu kvůli péči o své zaměstnance, aby je ochránila před zdravotními riziky. Celosvětová ochota cestovat nadále rychle klesá.

Plánování a konání veletrhů Ambiente, Christmasworld, Creativeworld a Paperworld není ovlivněno. Vzhledem k jejich pozdějšímu termínu konání v roce, na konci ledna, resp. v polovině února, se tyto veletrhy plánují uskutečnit i v současné době. V porovnání s veletrhem Heimtextil, který je nejmezinárodnějším veletrhem ve frankfurtské lokalitě, má Frankfurt Fashion Week v současné době mnohem nižší mezinárodní profil, a z tohoto pohledu se tedy může konat i nadále. Mimořádně proměnlivá situace je průběžně přezkoumávána a vyhodnocována v úzké spolupráci s příslušnými úřady a partnery z oboru.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.