CZ / ENG

► Veletrh Heimtextil 2023: Trends 23/24 a knihovna materiálů

Od 10. do 13. ledna 2023 se otevře frankfurtské výstaviště a veletrh Heimtextil. Heimtextil je s více než 2400 vystavovateli nejvýznamnější mezinárodní platformou pro vzdělávání, výměnu nápadů a informací, objevování trendů a získávání inspirace. Můžete se těšit nejen na nové trendy, ale i na Interior.Architecture.Hospitality LIBRARY. 30 listopadu 2022 vybrala odborná porota funkční textilie, které budou prezentovány v „knihovně“ veletrhu.

Textiles matter: Trends 23/24

Heimtextil Trends © Franklin Till

Jednou z nejpopulárnějších akcí Heimtextilu je samozřejmě představení trendů pro následující rok. Na základě analýz a odborných znalostí rada Heimtextil Trend Council nahlíží do budoucího vývoje německého a mezinárodního trhu. Aktuálními nejdůležitějšími faktory při práci s trendy je hlavně udržitelnost a cirkulární ekonomika.
Textil je nedílnou součástí moderního života. Materiálové aplikace a výrobní procesy nejsou o nic méně rozmanité než očekávání uživatelů. Pod heslem „Textiles Matter“ si lze představit rozšíření cirkularity, jež podpoří nové impulsy pro udržitelný trh v budoucnosti. Trend Space se na nadcházejícím veletrhu Heimtextil 2023 bude točit kolem nápadů a řešení pro cirkulární textilní průmysl. Z těchto skutečností vycházejí i čtyři témata, na jejichž základě se příští rok trendy představí: "Make and Remake", "Continuous", "From Earth" a "Nature Engineered". 

 

Interior.Architecture.Hospitality LIBRARY

Bed & Bath © Thomas Fedra

Zbrusu nové vydání knihovny materiálů pro funkční textilie se na začátku příštího roku zaměří na pět různých vlastností: „flame retardant“, „sound absorbent“, „light resistant“, „antimicrobial“ and „water repellent“. "Knihovna Interior.Architecture.Hospitality LIBRARY poskytuje návštěvníkům cílenou orientaci ve všech pěti kategoriích. Je nezbytné, aby textilie byly vnímány trojrozměrně, aby je bylo možné vidět naživo a jejich inovace mohly podněcovat kreativitu," říká Felix Diener. Normy uvádějí nejen to, zda jsou textilie například voděodolné nebo světlostálé, ale především to, jak přesně jsou voděodolné nebo světlostálé vlastnosti tkaniny při porovnání s jinými.

Pro ještě hlubší vhled do problematiky a možnost výměny nápadů a informací nabízejí kurátoři veletrhu v prvních dvou dnech komentované prohlídky LIBRARY TOURS, a dávají tak účastníkům možnost poznat vše o nejnovějších funkčních textiliích z první ruky.

Trend Space © Pietro Sutera

Knihovna je navíc celoročně otevřena na adrese www.textile-library.com a poskytuje filtrovaný přehled vybraných výrobků a jejich různých funkcí a profilů použití. 

Kromě programu Interior.Architecture.Hospitality se mohou pracovníci s rozhodovací pravomocí v oblasti hotelnictví seznámit s cennými informacemi na konferenci Heimtextil "Sleep & More". Zde bude věnována zvláštní pozornost nejnovějším trendům z hlediska udržitelnosti. 12. ledna 2023 odborníci z této oblasti shromáždí poznatky z oboru a poskytnou návštěvníkům nejen inspiraci, ale i impulsy pro jejich budoucí aktivity. Z velkého počtu přihlášených vystaví své výrobky 85 vystavovatelů. Výběr látek si budou moci návštěvníci prohlédnout v propracovaném prostředí LIBARY v hale 4.0. © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.