CZ / ENG

► Veletrhy Techtextil a Texprocess 2022 se blíží a přinesou celou řadu novinek

Termín 21. až 24. června 2022 se blíží a svět technických a netkaných textilií i zpracování textilních a flexibilních materiálů se může konečně těšit na setkání na veletrzích Techtextil a Texprocess. Více než tisíc přihlášených zahraničních vystavovatelů slibuje širokou škálu novinek ve výrobě i využití. Po tříleté přestávce se vystavovatelé i návštěvníci mohou těšit na možnost osobního setkání.

Urban living - City of the Future - Messe Frankfurt Exhibition GmbH - Photo: Jean-Luc Valentin

Textilní průmysl se vrací do kondice: Techtextil a Texprocess nabízejí řadu zajímavostí a návštěvníci by si neměli nechat ujít novou mezinárodní startupovou zónu, Denim Future Factory, walk-in fóra ani předávání ocenění Innovation Awards se zaměřením na udržitelnost. Hlavním tématem obou předních mezinárodních veletrhů jsou diskuse a přednášky na vysoce aktuální témata, inovativní textilní novinky a udržitelné přístupy.

Na veletrzích Techtextil a Texprocess mohou špičkoví zahraniční manažeři očekávat globální atraktivní nabídku produktů od více než tisíce přihlášených vystavovatelů ze 45 zemí. Nabídku navíc doplňuje mnoho společných stánků a dvanáct národních pavilonů. Na veletrhu Techtextil jsou silně zastoupeny produkty pro stavebnictví, mobilitu, ochranu zdraví i majetku, ale i sportovní a funkční oblečení a textil a oděvy pro zdravotnická zařízení. Na veletrhu Texprocess se představí nejnovější stroje, zařízení, procesy a služby pro zpracování oděvů a textilií, jako je CAD/CAM, střih, úprava textilií, šicí a vyšívací technika nebo příprava a úprava výrobků. Zvláštní pozornost je věnována digitalizaci a zvyšování efektivity.

Od posledního ročníku veletrhů Techtextil a Texprocess v roce 2019 mnoho vystavovatelů intenzivně investovalo do výzkumu a vývoje svých produktů a nyní mohou své nové výrobky a inovace konečně představit zákazníkům a veřejnosti,“ vysvětluje Michael Janecke, ředitel divize Technical Textiles & Textile Processing.

Udržitelnost na prvním místě
Téma udržitelnosti je na veletrzích Techtextil a Texprocess hodně vidět zejména díky platformám Sustainability@Techtextil a Sustainability@Texprocess. Poprvé mohou vystavovatelé předložit nezávislé mezinárodní porotě k posouzení již certifikované udržitelné výrobky i ty, které dosud certifikovány nebyly. Na obou veletrzích budou odborníci vyhledávat vystavovatele s udržitelnou nabídkou, na veletrhu Techtextil to jistě budou stánky s inovativními a udržitelnými vlákny, pryžemi a tkaninami a progresivními inovativními procesy, na veletrhu Texprocess vystavovatelé s novými technologiemi střihu, procesy barvení šetřícími vodu a dalšími futuristickými zpracovatelskými technologiemi. O udržitelných zpracovatelských technologiích a textilních inovacích budou zástupci inovativních firem v textilním průmyslu diskutovat i na „walk-in“" konferencích – Techtextil Forum a Texprocess Forum – na obou veletrzích. Na Techtextil a Texprocess Innovation Award bude udržitelnosti věnována také samostatná kategorie.

Oekotech: Sustainability - New Range of Fabric with Recycled Polyester, Organic Cotton and Recycled Polyamide- Messe Frankfurt Exhibition GmbH - Photo: Jean-Luc Valentin

Texprocess: Denim Future Factory – futuristická továrna na džínovinu ukazuje inovativní výrobu a zpracování
Návštěvníci letošního ročníku veletrhu Texprocess se mohou těšit na Denim Future Factory, jeden z taháků veletrhu. Výroba denimu je nejrychleji rostoucím segmentem v textilním a módním průmyslu a v poslední době se výrazně rozvíjí. Speciální výstava v hale 8.0 na tento vývoj navazuje a představuje inovace ve výrobě a zpracování v celém řetězci textilních procesů a zaměřuje se na udržitelné přístupy ve výrobě džínoviny. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nové postupy v každém kroku výroby – od návrhu, střihu, šití, pletení a vyšívání až po dokončovací práce, IT a logistiku.

Digitální veletrh: navštivte veletrhy Techtextil a Texprocess osobně ve Frankfurtu anebo digitálně
Techtextil a Texprocess 2022 poprvé nabídnou i digitální rozměr a vystavovatelé a návštěvníci se budou moci setkat jak ve Frankfurtu, tak virtuálně a budou moci osobně i virtuálně debatovat a uzavírat obchody, kontaktovat vhodné obchodní partnery (matchmaking), účastnit se zasedání, využívat funkce chatu, vést videohovory 1:1, udělat si digitální diář, zúčastnit se konferencí, panelových diskusí nebo přednášek. Akce vystavovatelů, jako jsou webová zasedání, lze přenášet živě nebo na vyžádání. Konference a další formáty veletrhu lze následně na vyžádání streamovat. Digitální formát bude k dispozici všem návštěvníkům, novinářům a vystavovatelům od 13. června do 8. srpna.

Nové uspořádání hal na frankfurtském výstavišti
Vystavovatelé a návštěvníci veletrhů Techtextil a Texprocess budou jistě potěšeni prostornými a moderními halami 8, 9, 11 a 12 v západní části výstaviště Messe Frankfurt, kde se tyto veletrhy budou konat poprvé. Umístění veletrhu Texprocess v přízemních halách navíc usnadní dodavatelům technologií logistiku, protože velké a těžké stroje bude možné snadněji dopravit ke stánkům.

Vše na jednom místě: Návštěvníci se seznámí s celým textilním hodnotovým řetězcem
Souběžně s veletrhy Techtextil a Texprocess bude Messe Frankfurt hostit i Heimtextil Summer Special, přední mezinárodní veletrh bytového textilu a textilu pro veřejný sektor, a také D2C Neonyt Lab (24.–26. 6. 2022), progresivní trendovou platformu pro svět módy, udržitelnosti a inovací. Ve stejnou dobu (20.–26. 6. 2022) se bude konat i Frankfurt Fashion Week, a vystavovatelé a návštěvníci tak budou moci využít unikátní přehlídku celého textilního hodnotového řetězce na výstavišti a ve městě a udělat si představu o široké nabídce od inovativních textilií a jejich výroby přes zpracování až po konečný produkt v podobě bytového textilu nebo módního výrobku a jeho recyklaci. Veletrhy Techtextil, Texprocess a Heimtextil lze na jednu vstupenku navštívit současně.

Veletrhy Techtextil, Texprocess a Heimtextil se budou konat od 21. do 24. června 2022.

 

O Messe Frankfurt
Společnost Messe Frankfurt je největším světovým organizátorem veletrhů, konferencí a eventů s vlastními výstavními prostorami. Společnost zaměstnává kolem 2300* lidí přímo ve Frankfurtu nebo ve třiceti pobočkách po celém světě. V roce 2021 se společnost již druhý rok po sobě potýkala s problémy způsobenými pandemií koronaviru. Tržby za rok 2021 budou přibližně 140 milionů eur*, zatímco před pandemií, konkrétně v roce 2019, dosahovaly až 736 milionů eur. I v těžkých časech způsobených pandemií koronaviru dokázala Messe Frankfurt zůstat globálně propojena se svými zájmovými průmyslovými odvětvími. Díky pevným a širokým vazbám s relevantními sektory a široké, ale pevně provázané mezinárodní obchodní síti dokáže celá skupina poskytovat vysoce efektivní podporu svým zákazníkům a jejich obchodním zájmům v oblastech Fairs & Events, Locations a Services. Jednou z hlavních korporátních výhod je robustní globální obchodní síť. Naše komplexní nabídka služeb, poskytovaných fyzicky i online, zajišťuje, že se naši zákazníci po celém světě mohou spolehnout na trvale vysokou kvalitu a flexibilitu při plánování, organizaci a provozování svých akcí. Neustále rozšiřujeme své digitální odborné znalosti o nové obchodní modely a naše široká nabídka služeb zahrnuje pronájem výstavních prostor, realizaci veletržních staveb, marketing, lidské zdroje a catering. Společnost Messe Frankfurt sídlí ve Frankfurtu nad Mohanem. 60 procent jejích akcií vlastní město Frankfurt a zbývajících 40 procent drží spolková země Hesensko. Další informace na stránkách: www.messefrankfurt.com
* Předběžné údaje pro rok 2021 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.