CZ / ENG

► Vizionářské myšlenky. Spojení s přírodou. Optimismus a motivace – Ambiente Trends 22+.

Co je nového a co zůstává při starém? S čím lidé chtějí svůj život v dnešní době spojovat? Odborníci z designérského studia Stilburo bora.herke.palmisano i letos sledovali kontinuitu mezi trendy a navrhli témata, která kromě objevování nových trendů a designérů pamatují i na potřeby a nálady spotřebitelů. Nová témata naznačují, že vizionářské myšlenky, udržitelnost a úcta k tradicím nás budou obklopovat nejen v následujícím roce, ale i hluboko do budoucnosti.

Akce Ambiente Trends má široký záběr a nabízí přehled o celém sektoru se zvláštním důrazem na inovace. Společnost Messe Frankfurt opakovaně pověřuje designové studio Stilburo bora.herke.palmisano výzkumem a přípravou tematických světů. Studio mapuje inovace v designu, umění, architektuře, módě a životním stylu. „Po dlouhém období nouzového stavu a protipandemických opatření jsme připraveni na nový začátek. Poslední rok a půl zásadně změnil společenské a ekonomické chování lidí, což se odráží i v Trendech Ambiente 22+. Tuto akci organizujeme pro naše návštěvníky jako přípravu na nadcházející rok, plnou informací, nových perspektiv a cenných podnětů pro podnikání,“ říká Philipp Ferger, viceprezident veletrhů spotřebního zboží společnosti Messe Frankfurt.

Ambiente Trends 22+ představuje tři průkopnické prognózy navazující a rozvíjející témata předešlých let. Trendy vycházejí z podobných potřeb jako v minulosti, ale jsou jinak definovány. Plus v názvu akce symbolizuje, že trendy nejsou jen na jeden rok. S tématem remedy solving + clearing s jeho novými, lépe promyšlenými a inovativními řešeními se nám otevírají nové perspektivy. Téma identity knowing + making se díky inovativním materiálům dostává na dřeň podstaty bydlení v blízkosti přírody. Toto téma obracející se k prvotním a archaickým hodnotám jako by dávalo našemu domovu nefalšovanou identitu. Téma lively improving + liberating se naopak inspirovalo touhou po lepším životě a bydlení ve městě. Umělecké prvky, výrazné barvy a mobilní nábytek propagovaný tímto trendem výborně dynamizují obytné prostory. Pozitivní změna je na dosah a my ji můžeme pomáhat aktivně utvářet.

 

Remedy solving + clearing
Život v nových perspektivách: chceme domov, který nás překvapí inovativními řešeními. Bydlení by mělo přinášet potěšení a radost a zároveň vytvářet nové perspektivy nejen pro nás, ale také pro okolní svět. Náš domov by měl vždy být naším nejdůležitějším útočištěm a zónou klidu, jež nás inspiruje a dodává nám novou chuť do života. Trend remedy solving + clearing se svými organickými nebo recyklovanými materiály, futuristickými povrchy a světlými a vzdušnými barvami ukazuje cestu k bydlení, jež definuje svobodu jako osvobození od všeho škodlivého. Toto vzdušné a lehké téma šíří pohodu a povzbuzení, někdy vizionářsky ukazuje do budoucnosti, jindy si záměrně pohrává s iluzemi. Pracuje s inovativními materiály, díky nimž se udržitelnost stává novou normou, s průhlednými látkami, třpytivým leskem a neopakovatelnými futuristickými barevnými přechody. Je to téma pro baterky dobíjející domov, ze kterého se na nové cesty vydáváme plni energie.

 

 

Identity knowing + making
Život v přirozených podmínkách a návrat k základním hodnotám: v době neomezených možností vědomě chápeme život jako šanci k nabytí ztracených tradičních dovedností. Trend identity knowing + making naznačuje, jak taková reflexe osvědčených postupů může přispět k udržitelnosti. Designéři hledají vzory v přírodě a svými designy dávají našim domovům nefalšovanou identitu, jednoduchou a čistou jako nikdy předtím. Povrchy a materiály čerpají velmi detailně z přírody a vrací se úcta a obdiv ke kvalitnímu řemeslnému zpracování. Nezajímá nás ani tak samotný výrobek, ale jak a kým byl vyroben. Výrobky vyráběné ručně, lokálně nebo v malých sériích vyjadřují uznání dovednostem a tradicím předávaným z generace na generaci. Alternativní materiály a přírodní barevné motivy podtrhují hluboké spojení přírody s domovem.

 

 

Lively improving + liberating
Žijme pozitivní změnou: trend lively improving + liberating dává našemu domovu novou dynamiku. Díky výrazným barvám, osobitým grafickým kontrastům a umělecky navrženým výrobkům vyzařuje trend lively improving + liberating inspirativní optimismus a pozitivní náladu. Rozšíření našeho domova do městského prostoru, do parků a veřejných míst je osvobozující a povzbudivé, kreativita designérů, architektů a umělců nakažlivá. Společně si díky tomuto trendu můžeme razit cestu z této těžké doby. Změna je viditelná a hmatatelná. lively improving + liberating má optimistickou, pozitivní auru podpořenou teplými letními a zářivými tóny. Všestrannost tohoto dynamického tématu umocňuje hlavně svěžest a záře.

 

 

Pro výše uvedené tři tematické světy designérské studio vybralo výrobky vystavovatelů Ambiente a budoucí trendy jsou tak prezentovány na konkrétních příkladech. Obchodníci a výrobci se s trendy Ambiente 22+ mohou seznámit i v digitální podobě na mikrostránce: www.ambiente-trends.com

Příští veletrh Ambiente se bude konat od 11. do 15. února 2022.

Ambiente – přední mezinárodní veletrh
Ambiente je nejvyhledávanějším mezinárodním veletrhem a světovou jedničkou v nabídce produktů v oblasti stolování, vaření, bytových doplňků, interiérového designu, nábytku, dárkového a dekorativního zboží, šperků a módních doplňků. V roce 2020 veletrh Ambiente otevřel vyhrazenou halu pro segment hotelnictví, restauračního byznysu a stravování (HoReCa), a etabloval se tak i jako přední mezinárodní HoReCa platforma. Jako globální kontraktační hotspot klade veletrh velký důraz na mezinárodní trh pro veřejný sektor. Veletrh Ambiente je největší „show“ pro celé odvětví a díky jeho bezkonkurenčnímu záběru a neobvyklému rozsahu nabízených produktových řad mu právem přísluší pověst celosvětové jedničky. Pětidenního veletrhu Ambiente 2020, jenž představil tradiční i inovativní produkty, se zúčastnilo 4635 vystavovatelů z 92 zemí a kolem 101 tisíc návštěvníků ze 158 zemí. Tradičně tento přední světový veletrh spotřebního zboží nabízí i širokou škálu doprovodných akcí, programy pro nováčky v oboru, prezentace aktuálních trendů a ceremoniály udílení cen.

Conzoom Solutions – platforma pro obchodníky
Conzoom Solutions je znalostní platforma nabízející obchodníkům se spotřebním zbožím širokou škálu služeb, jako jsou průzkumy a studie, prezentace ze světa trendů, semináře a rady pro optimální koncepce prodejních prostor. Poskytuje ucelený přehled mezinárodního portfolia společnosti Messe Frankfurt v oblasti spotřebního zboží a poskytuje tak obchodníkům komplexní přehled a informace.

Nextrade – digitální tržnice
Nový systém digitálního objednávání a správy dat pro dodavatele a obchodníky v segmentu spotřebního zboží rozšiřuje veletrh a umožňuje zadávání objednávek kdykoli, ve dne nebo v noci, 365 dní v roce. 

Společnost Messe Frankfurt
Společnost Messe Frankfurt je největším světovým organizátorem veletrhů, konferencí a eventů s vlastními výstavními prostorami. Společnost zaměstnává kolem 2450 lidí v devětadvaceti pobočkách po celém světě. V roce 2020 byl roční obrat 257 milionů eur, zatímco v roce 2019 byl v rekordní výši 736 milionů eur. I v těžkých časech způsobených pandemií koronaviru dokázala Messe Frankfurt zůstat globálně propojena se svými zájmovými průmyslovými odvětvími. Díky pevným a širokým vazbám s relevantními sektory a široké, ale pevně provázané mezinárodní obchodní síti dokáže celá skupina poskytovat vysoce efektivní podporu svým zákazníkům a jejich obchodním zájmům v oblastech Fairs & Events, Locations a Services. Jednou z hlavních korporátních výhod je robustní globální obchodní síť. Naše komplexní nabídka služeb, poskytovaných fyzicky i online, zajišťuje, že se naši zákazníci po celém světě mohou spolehnout na trvale vysokou kvalitu a flexibilitu při plánování, organizaci a provozování svých akcí. Neustále rozšiřujeme své digitální odborné znalosti o nové obchodní modely a naše široká nabídka služeb zahrnuje pronájem výstavních prostor, realizaci veletržních staveb, marketing, lidské zdroje a catering. Společnost Messe Frankfurt sídlí ve Frankfurtu nad Mohanem. 60 procent jejích akcií vlastní město Frankfurt a zbývajících 40 procent drží spolková země Hesensko. Další informace na stránkách: www.messefrankfurt.com© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.