CZ / ENG

► Vyrobeno v EU – výzva pro řemeslníky, designéry i umělce digitálního věku

Do 29. února 2016 je čas se přihlásit na třítýdenní workshopy digitální výroby pro řemeslníky, designéry, hackery i umělce. Program dotuje Evropská unie v rámci projektu Made@EU. Momentálně probíhá v dílnách v Barceloně a Paříži. Chcete-li se podílet na rozvoji řemesel v digitální budoucnosti, jeví se využití této příležitosti jako jasná volba. Program volá po tvůrčích profesionálech, kteří by v rámci svého oboru přišli s projektem integrujícím 3D systémy digitální výroby svých prací do pracovních postupů.

V místech rezidence – ať už to bude Fab Lab v Barceloně nebo ENSCI/Les Ateliers v Paříži – získají účastníci technickou podporu a přístup do tradičních i digitálních dílen.  Vybavení, které bude k dispozici, může být pro některé splněným snem. Organizátoři říkají: „Vybavení se může lišit místo od místa, ale běžně by mělo zahrnovat: CNC frézu a laserovou řezačku, 3D tiskárny a 3D skenery, novou průmyslovou robotickou paži, kompletní dřevoobráběcí dílnu a další.“

Organizátoři dodávají, že hledají motivované a zkušené kandidáty, kteří mají alespoň nějaké povědomí o potenciálu digitálních procesů ve vztahu k jejich práci.  Základní znalost prostředí pomůže k vytvoření přesvědčivého návrhu projektu, který je součástí přihlášky. Do přihlášky můžete kromě návrhu projektu a odhadu potřebného materiálu uvést i datum začátku a konce projektu. V dílnách není nutné strávit tři týdny v kuse, práci je možné rozložit i do několika měsíců. Projekt je dotovaný Evropskou unií, další podmínky účasti a informace o proplacení nákladů jsou dostupné na webu na madeat.eu.

Text: Anna Šopovová, zdroj foto: MadeAtEU© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.