CZ / ENG

► Výsledky soutěže o Národní cenu za studentský design 2021 budou v plzeňském DEPO2015 slavnostně vyhlášeny 3. 12. 2021

V galerijních prostorech Rampa a Truhlárna v kreativním prostoru DEPO2015 (Presslova 14, Plzeň) probíhá od 16. 11. - 5. 12. 2021 výstava Nový (z)boží, která představuje oceněné práce v soutěži o Národní cenu za studentský design 2021. Výsledky soutěže budou v DEPO2015 slavnostně vyhlášeny 3. 12. 2021 od 17 hodin, v sále Klempírna. Tak jako již v předchozích několika ročnících i letos získají dva výherci knihu Materiology a poukaz na návštěvu do knihovny materiálů matériO Prague.

 

Výstava Nový (z)boží je součástí festivalu Plzeň Design Week, jehož šestý ročník se věnuje možnostem kvalitního designu na minimálním prostoru s podtitulem Jak žít v malém. Představuje několik realizací malého bydlení, které vybudovali úplní amatéři, nadšenci nebo profesionální architekti. Nabízí úsporný pohled interiérových designérů z IKEA i ověřené rady lektorky minimalismu Marcely Janské. Speciálním hostem bude Kateřina Šedá, která přijede do Plzně představit svůj projekt Herzlich Willkommen, sérii krmítek a ptačích budek, vytvořených díky vzpomínkám seniorů na jejich reálné domy..

 

Plzeňský Design Week zakončí výběrová Pop up prodejní galerie západočeských designérů pod hlavičkou Plzeň Design a tržiště originálních českých značek MINT market, které zaplní DEPO2015 o druhém adventním víkendu 4. a 5. 12. 2021.

 

Cílem soutěže o Národní cenu za studentský design je propojování škol a studentů designu s průmyslem, výrobními, produkčními a obchodními firmami, ateliéry a studií v ČR i v zahraničí. Soutěže se mohou zúčastnit studenti designu všech domácích i zahraničních univerzit, vysokých škol, vyšších odborných škol se zaměřením na design.

 

Soutěž je anonymní, soutěží se pod registračními čísly. Soutěžní práce hodnotí tři nezávislé poroty. Národní vysokoškolská porota a Národní středoškolská porota jsou složeny z vybraných pedagogů. Třetí, mezinárodní porota je složena z nezávislých expertů, kurátorů muzeí, nejlepších profesionálních designérů ČR a respektovaných osobností oboru, které nejsou přímo spjaty s výukou.

 

V roce 2021 soutěží práce z nejširšího spektra zahrnutého pod termínem 3D design:

Architektura / Interiér / Nábytek

Produktový Design / Svítidla

Industriální design / Transportní design

Oděv / Obuv / Šperk

Sklo / Porcelán / Keramika


Z nominovaných a oceněných prací se sestavují dvě výstavy, které se pod názvy Nominace NCSD!!! a Nový (z)boží! prezentují v ČR. V následujícím roce se vybrané práce představují v zahraničí výstavou New G(o)ods!

Od 8. 12. 2021 - 13. 2. 2022 výstava proběhne v pražské Galerii ČS.  

K soutěži se vydává česko-anglický katalog zachycující všechny přihlášené práce. Autory jsou buď studenti grafického designu, nebo jeho čerství absolventi.

Více informací k soutěži o Národní cenu za studentský design na webu:  http://www.studentskydesign.cz© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.