CZ / ENG

► Výstava Tak daleko, tak blízko - Lada Semecká, Barbora Křivská, Anna Polanská

26. května –21. července 2023

Galerie Kuzebauch 

Zveme Vás na výstavu, jejíž název nás uvádí nejen do zvláštně prostorového vztahu, ale i ke vzpomínce na ikonický epický film Wima Wenderse, který svou poetičností vztahů a dilemat mezi andělským a lidským okouzlil generaci 90. let. A 90. léta jsou dobou, kdy se setkaly životní cesty tří umělkyň Lady, Báry a Anny.

Představujeme Vám:

Lada Semecká

Lada Semecká vyvíjí své umění s jemnocitem k materiálu a přírodním dějům. Pro umělkyni je tak signifikantní velká senzitivnost, neokázalost či úzký vztah k přírodě. Estetický prožitek z pozorování jejích děl se spojuje s osobním a hloubavým hledáním diváka. V poslední době umělkyně pracuje především s fenoménem náhody a zvuku.

Barbora Křivská

Barbora Křivská se s lehkostí pohybuje mezi plochou a prostorem, barvou a grafickou strukturou, sklářským uměním a textilem, kresbou a malbou. Propojujícím prvkem většiny Barbořiných děl je výrazná barva, lehkost a neobvyklost barevných kombinací, výrazná rytmika. Ladnost, se kterou se mezi žánry pohybuje, je svůdně přirozená.

Anna Polanská

Pro tvorbu Anny Polanské je charakteristická jak vizualita, tak haptičnost, důležitost detailu. Její umělecké vnímání je úzce spjato se zájmem o krajinu a člověka a jejich provázané vzájemné vztahy. Právě příroda ve vztahu k člověku, zachycení přírodních jevů či reflexe proměnlivosti a pomíjivosti je její soustředěností. Ta se zrcadlí v každém jejím pečlivě odbroušeném tvaru.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.