► Výtvarní umělci, architekti, fotografové – přihlaste se na tvůrčí pobyt a prozkoumejte veřejný prostor v Bukurešti
Institut umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Českým centrem v Bukurešti vypisují výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti výtvarného umění, architektury a fotografie se zaměřením na veřejný prostor v Bukurešti v období od 15. listopadu do 15. prosince 2015.
„Pokud někdy nastal správný čas vidět Bukurešť, je to právě teď. Málokteré evropské město prochází tak zajímavými změnami a má v sobě tak úchvatnou dynamiku. Bukurešť dnes často bývá přirovnávaná k Berlínu 90. let, místu obrovských změn, kde dochází k přerodu společnosti a rozmachu nezávislé kultury,“ říká René Kubášek, který v minulých letech působil v hlavním městě Rumunska jako ředitel Českého centra.
Tvůrčí pobyt pro oblast výtvarného umění, architektury a fotografie je určen mladým umělcům. Není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia. O rezidenční pobyt mohou zažádat umělci s praxí z oblasti výtvarného umění, architektury a fotografie, kteří mají české státní občanství nebo trvalý pobyt na území České republiky. Účastníkovi budou hrazeny cestovní náklady, pobyt a příspěvek na rezidenci ve výši 1000 EUR. Uzávěrka přihlášek je 8. října 2015.
Podrobné informace najdete zde.
připravila: Tereza Lišková, zdroj foto: Street Delivery
Aktuálně
► STUDIO BUBEC ZAHAJUJE 7. ROČNÍK FESTIVALU m3 / UMĚNÍ V PROSTORU
► Open Call * NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2025 * 35 let
► Vernisáž výstavy Jemný řez Lukáše Kalivody v Galerii Kuzebauch
► Individuální, kolektivní. Topografie Ateliéru Textilní tvorby v Galerii UM
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
14. 6. 11:09
Děkuji za zajímavé shrnutí. Při přednášce v SINGAPURU jsem na návštěvě ...
Michael Rada - Knihovna materiálů matériO Prague na VOGUE SUMMIT 2025: Jak nové materiály mění módní průmysl?
7. 6. 09:00
https://pharmexpress24.com/# mail order pharmacy cialis
Jamesetene - Linda Kaplanová: Vidět, jak se nápad realizuje v materiálu, je inspirující
13. 5. 18:13
Děkuji za zajímavý článek, rád bych nasdílel prezentaci která popisuje stopu první ...
Michael Rada - Recyklace zdrojů na letošním MaterialDistrict Utrecht