CZ / ENG

► Výtvarní umělci, architekti, fotografové – přihlaste se na tvůrčí pobyt a prozkoumejte veřejný prostor v Bukurešti

Institut umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Českým centrem v Bukurešti vypisují výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti výtvarného umění, architektury a fotografie se zaměřením na veřejný prostor v Bukurešti v období od 15. listopadu do 15. prosince 2015.

„Pokud někdy nastal správný čas vidět Bukurešť, je to právě teď. Málokteré evropské město prochází tak zajímavými změnami a má v sobě tak úchvatnou dynamiku. Bukurešť dnes často bývá přirovnávaná k Berlínu 90. let, místu obrovských změn, kde dochází k přerodu společnosti a rozmachu nezávislé kultury,“ říká René Kubášek, který v minulých letech působil v hlavním městě Rumunska jako ředitel Českého centra.

Tvůrčí pobyt pro oblast výtvarného umění, architektury a fotografie je určen mladým umělcům. Není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia. O rezidenční pobyt mohou zažádat umělci s praxí z oblasti výtvarného umění, architektury a fotografie, kteří mají české státní občanství nebo trvalý pobyt na území České republiky. Účastníkovi budou hrazeny cestovní náklady, pobyt a příspěvek na rezidenci ve výši 1000 EUR. Uzávěrka přihlášek je 8. října 2015.
Podrobné informace najdete zde.

připravila: Tereza Lišková, zdroj foto: Street Delivery© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.