CZ / ENG

► VÝZVA: Módní přehlídka z 3D tiskárny

Platforma Fashion.stl již podruhé pořádá módní přehlídku, kde se spojují technologie 3D tisku a oděvního designu. Předchází jí soutěž, kam se mohou přihlásit zavedení módní návrháři i studenti z Česka a Slovenska. Určující je zájem o tvorbu autorských modelů za pomoci 3D tisku.

Termín odeslání přihlášek byl oficiálně prodloužen – takže máte čas ještě do 29. ledna 2016. Technologie se neustále vyvíjí. A 3D tisk postupně proniká do dalších odvětví lidského působení. Móda není výjimkou. Fashion.stl usiluje o vytvoření komunity inovativních tvůrců: módních návrhářů a technologů, kteří prostřednictvím oděvů a módních doplňků ukážou možnosti 3D tisku a zároveň budou jeho možnosti posouvat dál.

Vybraní návrháři projdou workshopem 3D tisku, načež budou rozděleni do skupin – v každé skupině bude návrhář, modelář, který ho převede do digitální podoby, a tiskař, který bude dohlížet na trojrozměrnou realizaci. U návrhů se klade důraz především na estetické ztvárnění zadaného tématu, nehledí se tolik na užitnost či nositelnost výsledného modelu. Spektrum tvorby zůstává dost široké – ať už vám jde o umělecký objekt, módní artefakt či užitný doplněk. Stěžejní podmínkou je reflektování tématu a užití technologie 3D tisku, která následně může být doplněna jakýmikoliv tradičními oděvními postupy.

Vybrané skupiny budou na projektech pracovat dohromady několik měsíců a jejich výsledky budou k vidění mimo jiné na Prague Design Week a Berlin Fashion Week. Pokud se chcete stát součástí této komunity, přečtěte si podmínky účasti a odešlete požadované materiály. Veškeré informace najdete zde.

Text: Anna Šopovová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.