CZ / ENG

► Wheelwright Prize 2019 – příležitost pro začínající architekty a jejich neotřelá témata

The Harvard Graduate School of Design opět přijímá přihlášky do každoroční mezinárodní soutěže Wheelwright Prize, která je určena začínajícím a talentovaným architektkám a architektům z celého světa. Vítěz této soutěže získá 100 000 USD na podporu svého zahraničního výzkumu. Wheelwright Prize se zaměřuje na podporu nových forem architektonického výzkumu, ve kterém dochází k mezikulturním přesahům.

Přihlášku do soutěže je možné odeslat do 27. ledna 2019. Podmínkou pro její podání je titul z akreditovaného architektonického programu, který žadatel získal v posledních patnácti letech. Zájemci o soutěž musí kromě přihlášky odevzdat portfolio, návrh svého výzkumu a plán své cesty, která je zavede mimo jejich vlastní zemi.

Soutěžící budou posuzováni na základě kvality své práce, odborných schopností, originality či přesvědčení o výjimečnosti návrhu a také schopnosti jej realizovat. Vybraní finalisté představí své projekty 14. dubna 2019 na Harvard Graduate School of Design. Porota následně vyhlásí jméno vítěze.

Wheelwright Prize, která vznikla již v roce 1935, byla v roce 2013 upravena do své současné podoby.  V roce 2016 se vítězkou stala španělská architektka Anna Puigjaner se svým návrhem zaměřeným na studium typického hromadného bydlení v Brazílii, Švédsku, Rusku, Koreji a dalších zemích. Dalším laureátem se stal Samuel Bravo, architekt ze Santiaga, který cenu získal v roce 2017, a to za návrh průzkumu tradiční architektury a sídlišť, která vznikala bez architektů.

Text: Klára Jiránková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.