CZ / ENG

► Za příběhy interiérů na seminář do Volyně

3. listopadu 2016 se ve Volyni uskuteční 5. ročník semináře Interiéry. Jeho ústředním tématem se letos stal PŘÍBĚH. Program je určený pro designéry interiérů a architekty. „Vše je zaměřeno na interiérový design s různým přesahem, praktické informace pro profesionály,“ dodává spoluorganizátorka akce Iva Bastlová.

Profesor Jiří Pelcl bude přednášet o materiální kultuře zapomenutých minimalistů z hnutí Shakers. Pelcl se jejich odkazu ve sféře minimalistického designu a perfektně zvládnutého řemesla podrobněji věnoval v rámci Fullbrightova stipendia. Na programu je mimo jiné i přednáška architektky Kamily Douděrové, která bude hovořit například o svých realizacích z televizního pořadu Jak se staví sen, který vysílá televize PRIMA. V jiné části programu se účastníci budou věnovat tématu vizuální identity a efektivní komunikace se zákazníkem. O plastech a jejich potenciálu zařadit se mezi ekologicky šetrná řešení bude hovořit Lenka Novotná ze společnosti Plastia. Akademický sochař René Baďura má příspěvek s titulem Pec nám spadla. Karel Krontorád z Mendelovy univerzity v Brně zakončí program semináře patnáctiminutovým příspěvkem s názvem Od první po čtvrtou průmyslovou revoluci.

Na akci je možné se přihlásit přes webové stránky. Cena vstupenky na blok přednášek je 600 Kč. Za 300 Kč je možné si pořídit lístek na společenský večer, během kterého proběhne oslava 20. výročí tamní VOŠ. „Soubor přednášek je od letošního roku součástí magazínu Interiéry,“ dodává Iva Bastlová, mimo jiné i vydavatelka magazínu, jehož vydání se stane sborníkem jubilejního ročníku semináře.
 

Text: Tereza Lišková, zdroj foto: interiery2000.cz, z akce Interiéry 2014© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.