CZ / ENG

► Znáte jihoafrickou architekturu? Její hlavní představitelka Kate Otten vystoupí 1. 12. ve Světozoru

První adventní týden si můžete rozšířit obzory až daleko za rovník. V rámci série přednášek Architektky II se ve Světozoru představí první dáma jihoafrické architektury Kate Otten. Přednáška navazuje na letošní bienále, které nabídlo vhled do architektury v Asii, Jižní Americe a Africe.

Kate Otten nepatří do hlavního architektonického proudu a její tvorbu bude znát skutečně jen uvědomělý divák. O to zajímavější sondu do jihoafrické architektury může její přednáška poskytnout.

Tvorba Kate Otten je ovlivněna přesvědčením o důležitosti emocionálního a duchovního uspokojení, které musí vedle praktických vlastností stavby naplňovat. Díky mírnějšímu podnebí je styl studia Kate Otten Architects volnější a více se otevírá přírodě. V kontrastu s nastupující středoevropskou zimou možná až provokativní téma.

Přednáška se koná ve čtvrtek 1. prosince od 19.30 v pražském kině Světozor (Vodičkova 41). Bude probíhat v angličtině, bez tlumočení. Více se dozvíte webu sdružení KRUH. Vstupenky si rezervujte na stránkách kina Světozor.

Text: Jiří Jaroš, zdroj foto: archiv KRUH© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.