CZ / ENG

15. 1. - 30. 3. 2014
Vadný design na zdi

Galerie Artwall přivezla do Prahy novou výstavu ERRATUM®, Beyond Utility. Letenské zdi na Nábřeží kapitána Jaroše a Edvarba Beneše nám nabídnou neotřelý pohled na výrobu v globalizovaném světě. Dýmka bez dutiny na tabák, struhadlo bez ostnů, dámská bota s extra podpatkem trčícím proti noze nebo brýle, které si nelze nasadit na nos.

   To jsou předměty každodenní spotřeby, které si londýnský umělec Jeremy Hutchison objednal od dodavatelů spotřebního zboží z velkovýrobních továren v Číně, Indii, Pákistánu nebo Turecku. Po dělnících požadoval, aby produkt vyrobili s libovolnou vadou. „Fascinuje mě myšlenka záměrné lidské chyby. Chtěl jsem vidět, co může taková chyba vnést do extrémně efektivní a na výkon orientované logiky masové produkce,“ říká Hutchison

   Záblesky tvůrčí práce ze světa masové automatické výroby můžete ve formě fotografií vidět od 15. ledna 2014 na venkovní výstavní zdi Artwall. Spolu s tím budou vadné designové objekty ze série ERRATUM® vystaveny v Národní technické knihovně. V NTK proběhne ve čtvrtek 16. ledna od 18. 00 hodin za účasti autora vernisáž.

 

text: Tereza Lišková, foto: J. Hutchison - Istambul, ERRATUM ® © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.