CZ / ENG

17. 4. 2014
Osamu Okamura promluví na Zelený čtvrtek

Lidová moudrost zní: „Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej!“ Veřejnost považuje evropské bezpečné a zelené město krátkých vzdáleností obvykle za příklad hodný následování. Co se však skrývá pod jeho úžasným povrchem? Nezaděláváme si na systémové problémy, které zatím sice jen nenápadně tu a tam probublají k povrchu? Nemůže to třeba na jeho okraji skončit katastrofou? Architekt a zkušený řečník Osamu Okamura odpoví na Zelený čtvrtek na VŠUP v Praze.

Ve čtvrtek 17. 4. v 18. 00 se tak stane v rámci cyklu Time for design v učebně 115. Téma přednášky bude Sociální exkluze a inkluze z pohledu architekta. Osamu Okamura o sobě řekl: „Mohl bych dělat cokoli, jen kdybych na to měl dost času.“ Kromě architektury se zabývá i sociálně-ekologickými projekty a site-specific uměním.

Osamu Okamura je programový ředitel mezinárodního festivalu reSITE, kde začal minulý rok pracovat díky programu Rok jinak. Působí i v redakci časopisu ERA21. Vyučuje a přednáší v Praze a na Slovensku. Je nezávislým českým nominátorem Ceny Evropské unie za současnou architekturu – Ceny Miese van der Rohe, je i členem Sboru expertů Evropské ceny za městský veřejný prostor a odborným poradcem Metropolitní ozvučné desky Rady hlavního města Prahy v otázkách rozvoje města.

Absolvoval Fakultu architektury ČVUT Praha a studium v ateliéru konceptuální tvorby na Akademii výtvarných umění v Praze. Narodil se v Tokiu japonskému otci a české matce. Od dětství žil v Československu, nyní žije převážně v Praze. Mediálně známý podnikatel Tomio Okamura je jeho bratr.

Letošní ročník konference a festivalu reSITE, který Osamu Okamura programově řídí, ponese název: Města a krajiny nové ekonomiky

text: Tereza Lišková, foto: reSITE Festival
 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.