CZ / ENG

17. 5. 2014
Sousedský život, jídlo a věci na Praze 6

V sobotu 17. 5. 2014 koordinuje občanské sdružení Živé město DVORKOVÝ BLEŠÍ TRH na Praze 6. Organizátoři tak navazují na dvorkovou sekci loňského městského festivalu. Letošní bleší trh přináší do města neobvyklou příležitost, jak se podívat na méně známá a obvykle nepřístupná místa. Návštěvníci tak mohou na dvorku či na oživlé ulici poznat své sousedy i věcné přírůstky do vlastní domácnosti. „K uspořádání dvorkového blešáku nás inspiroval Mnichov, kde se podobná akce koná už řadu let od jara do podzimu, každou sobotu v jiné čtvrti,“ říká jedna z koordinátorek Tereza Mašková.

Kromě lidí bude na pořadu dne i trh s použitými věcmi a čerstvě připravenými pochutinami, které se na dvorcích objeví v rámci současně probíhající akce Restaurant Day. Program bude probíhat převážně mezi 11. a 16. hodinou v pražských Dejvicích, na Břevnově a na Petřinách. Lidé a věci se setkají v parku Lotyšská, ve dvorku Mařákova 5, do kterého se vstupuje přes kavárnu. Věci se budou dít i v ulici Dejvická, na dvorku Národní obrany 23, na zvonek pana Sysla můžete zvonit v ulici Velvarská 17. Na Petynce 47a bude po faře a své kuchyni provádět samotná farářka. Na dvorku Kafkova 17 bude probíhat transformace sousedů ve známé. Jídlo a lidé budou i na dalších místech, najdete je podle mapky či čichu. Kdo by byl raději sám a ve tmě, může až do konce května zavítat do dřevěné sauny, která čeká v dejvické Klubovně v ulici Generála Píky. Živé město se otevírá.

text: Tereza Lišková, foto: Tereza Mašková a Hofflohmärkte - bleší trhy na mnichovských dvorcích© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.