CZ / ENG

17. 6. - 22. 6. 2014
Fosilie a současný autorský design v Basileji

Světoví umělci, designéři, sběratelé, kurátoři, kritici a galeristé se v červnu potkají ve švýcarské Basileji. Design Miami Basel se koná každoročně v době staršího a proslulejšího veletrhu Art Basel, v prosinci v Miami a v červnu v Basileji ve Švýcarsku. Tématy letošního Design Miami Basel jsou například okruhy reflektující prastaré materiály v moderním zpracování, otázky propojení tvorby Východu a Západu či vztah sochy a designu. Vyzvaní designéři vystaví svá monumentální díla, jeden z okruhů se zaměří i na ikony užitého umění dvacátého století.

Celosvětové designové fórum letos v Basileji nabídne prezentaci více než padesáti galerií a předvede práce světových ateliérů designu a uměleckého řemesla. Za pozornost stojí ukázky současného použití prastarých materiálů. Vulkanické materiály a fosilie z okolí evropské sopky Etny budou k vidění ve formě šperků od Rebeccy Horn. Kožešiny, peří a kůže použil islandský návrhář Brynjar Sigurðarson, který při své práci bilancuje na hraně antropologického výzkumu a výroby šamanských nástrojů. Veletrh, kde se prolíná umění, design, řemeslo i architektura, se otevře 17. června 2014 a potrvá další čtyři dny.

 

Dining Table / Jídelní stůl (2013), Brynjar Sigurðarson, Galerie Kreo

De Natura Fossilium (2014), Formafantasma, Gallery Libby Sellers

Medusa (2011), Rebecca Horn, Elisabetta Cipriani / Big Pillar (2014), Studio Formafantasma, Gallery Libby Sellers London

Placuna (2014), Rowan Mersh, Gallery FUMI

Debbie Hairy, Dromedary, double-hump bench (2013) - Beast series, The Haas Brothers, R&Company New York Unique 

text: Tereza Lišková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.