CZ / ENG

27. 4. 2014
Zdrojovna zve na recyklaci nábytku, textilu i vinylu

Mladé ženy z rozvíjející se iniciativy Zdrojovna připravují druhou venkovní městskou dílnu, která je zaměřena na recyklaci nábytku, módních i bytových doplňků. „Jestli vám nářadí a montérky nesmrdí a chcete-li si v neděli pořádně zapracovat, i když by panbůh byl nerad, doražte,“ vzkazují organizátorky Tereza Klenorová a Jana Němcová.

V neděli 27. dubna od 13.00 hodin budou ve smíchovské kulturní sportovně Radlická vznikat vychytávky z vinylů ve formě náušnic a zarážek na knížky. Ožijí obnovené kusy v nábytkářské dílně. Na své si přijdou i ti, kteří rádi vyrábí z látek a šijí. „Kdo má doma hezké látky, zavařovačky, analogový foťák, vezměte s sebou. Budou se hodit,“ dodávají organizátorky. V dnešních dnech zahájily v online prostoru přes portál HitHit kampaň na sběr finančních prostředků, které mají zajistit další rozvoj Zdrojovny. Ta by měla v budoucnu fungovat jako prostor, ve kterém si lidé budou opravovat starý nábytek, vytvářet či nakoupovat ručně dělané šperky nebo se jen tak socializovat s ostatními lidmi či věcmi.

Na nedělní akci Zdrojovny jsou zváni i návštěvníci, kteří se při nedělním odpoledni rádi pokochají práci druhých, najdou zálibu ve starých fotoaparátech či v jídle. Občerstvení se zalíbením připraví ženy bez domova z organizace Jako doma. Vstupné na akci je 50 Kč.

 

První dílna Zdrojovny v kulturní sportovně Radlická v Praze se odehrála 9. března 2014


text: Tereza Lišková foto: © Ondřej Lipár© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.