CZ / ENG

6 .– 9. 10. 2014
Festival dokumentárních filmů Země na talíři: Mohou mě muffiny dostat za mříže?

Při příležitosti Světového dne výživy, který nastane 16. října, pořádá analytické centrum Glopolis v Praze 4. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Země na talíři – AlimenTerre. Festival se bude odehrávat v centru Prahy od pondělí 6. do čtvrtka 9. října 2014 a upozorní na to, co máme pod pokličkou a jak spotřeba potravin ovlivňuje dění na planetě.

Během čtyř večerů bude k vidění šest dokumentárních filmů, na které navážou debaty s experty i zástupci kontroverzních společností. Podle organizátorů festivalu nabízejí filmy různé pohledy na výživu a související témata a také odpovědi na otázky: Co ještě mám na talíři, když si objednám steak? Na co potřebují semena svou banku? Můžeme potravinami plnit nádrže našich aut? Jak si vypěstovat vlastní zeleninu, když žiju ve velkoměstě? a Mohou mě muffiny dostat za mříže?


Festival Země na talíři – AlimenTerre se koná i v jiných zemích, například v Belgii, Francii, Polsku či v Togu a Beninu. V České republice se jedná o jediný festival, který se zabývá problémy globálního potravinového systému. Můžete ho navštívit v kině Světozor a v galerii Langhans.

Vstupenky na festival je možné zakoupit v kině Světozor za 90 Kč. Pro držitele průkazky ZTP a ZTP/P je vstupné za 50 Kč. Vozíčkářům bude prostor zpřístupněn pomocí schodolezu.

Minulý ročník v roce 2013 navštívilo na 450 diváků. (zdroj: festivalalimenterre.cz)

Filmy, které jsou na programu:

  • Seeds of time – film o nutnosti chránit genetickou rozmanitost zemědělských plodin a o jedné z nejlépe chráněných bank světa, semenné bance na Špicberkách
  • Muffin Man – film o tom, jak plýtvání potravinami a muffiny změní život jednoho muže
  • Plodná města – road trip, který nám ukáže alternativní způsoby pěstování plodin ve velkoměstě
  • PlanEAT – Nic neovlivňuje naše zdraví a okolní svět tak, jako to, co jíme.
  • Pálí nás palmový olej? – film o nenápadných zabijácích tropických lesů. V hlavní roli smažené brambůrky, čokoládové pomazánky a bionafta.
  • Země na prodej – vliv evropské politiky biopaliv sahá až na africký kontinent…
     

text: Tereza Lišková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.