CZ / ENG

6. 5. 2014
Přijede švýcarský tesař a profesor G. A. Caminada

Gion A. Caminada se řadí mezi mistry současné švýcarské architektury. Jeho tvorba si získala mezinárodní obdiv. Architekt narozený v roce 1957 ve vesničce Vrin se původně vyučil tesařem a truhlářem, později vystudoval architekturu na prestižní ETH v Curychu, kde od roku 1998 působí jako hostující profesor. Koncem sedmdesátých let se vrátil do své rodné vesnice, kde si založil ateliér a začal se aktivně podílet na místním politickém životě. Ve tvorbě klade důraz na detail a neustále zkoumá možnosti tradiční konstrukce. Při své práci se snaží objevovat cesty k dokonalému modelu roubeného domu.

Pro české publikum bude Caminada, architekt s jedinečnou životní zkušeností, přednášet v úterý 6. května 2014 od 19 hodin v Betlémské kapli v Praze.  Online rezervace lístků na přednášku už nejsou přijímány, bližší info ohledně lístků získáte na adrese ertl@mca-atelier.com. Již rezervované vstupenky budou k vyzvednutí v den přednášky od 17.00 do 18.30 přímo v Betlémské kapli. Na místě bude navíc připraveno asi padesát volných (nerezervovaných) vstupenek k volnému prodeji. Vstupné pro studenty je 100 Kč, jinak 150 Kč. Přednáška proběhne v němčině a bude simultánně tlumočena do češtiny. 

V rámci Caminadovy cesty do Čech následuje 7. května 2014 v českobudějovické Galerii moderního umění a architektury vernisáž výstavy Tvorba míst. Na tuto vernisáž bude z Prahy vypraven autobus, který bude vyjíždět v 15.30, návrat po vzájemné domluvě asi ve 22.00 hod. Rezervace míst je možná na adrese rn-a@email.cz, kapacita autobusu je čtyřicet pět míst. Cena cesty při plné obsazenosti autobusu bude zhruba 260 Kč. Výstava, jejímž kurátorem je Michal Škoda, bude v Domě umění České Budějovice k vidění až do 15. června 2014.

Caminadova realizace z roku 2013 - víceúčelová chata "Waldhütte" Plong Vaschnaus v lese u Domatu, asi 60 km od Vrinu (na horní fotce)

>> Další Caminadovy stavby a příběh vesnice Vrin najdete v článku Ves může oživit i márnice

text: Kateřina Hendrychová foto: Tomáš Hendrych, Ralph Feiner - nzz.ch© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.