CZ / ENG

7.–12. 10. 2014
Navštivte ráj materiálů v rámci Designbloku

Podzimní přehlídka designu již pošestnácté představí novinky světových i domácích návrhářů v nejvýznamnějších pražských obchodech a galeriích. Součástí Designbloku je tradičně kromě hlavních výstavních prostor v centru Prahy také bohatý doprovodný program.

Návštěvníci Designbloku mají mimo jiné příležitost zdarma se podívat do břevnovské Knihovny materiálů matériO, kde je více než 1500 vzorků inovativních materiálů. Knihovna se zaměřuje na poskytování materiálového poradenství a pořádání vzdělávacích a inspiračních seminářů či výstav. Její dveře budou v Říčanově 19 v Praze 6 otevřeny od 7. do 12. října každý den od 9 do 17 hodin.

 

Když se kouknete na vzorek v knihovně, nápady, co s ním udělat, skutečně přijdou. Normálně materiálům moc nenasloucháme, spíš je nutíme dělat věci, které vždy nejsou schopné udělat. Takto vytvořené věci se pak rozbijí, někdy přesně ani nevíme proč a důvod může být právě v tom, že nevnímáme, že nám říkají: „Já tohle dělat nechci.“ A vy řeknete: „Tohle uděláš.“ A ono to nefunguje," říká spoluzakladatelka sítě matériO a spoluatorka knihy Materiology Elodie Ternaux.

 

Na stejné adrese je k vidění také výstava Textilie plné nápadů probíhající až do 7. listopadu v Galerii Kuzebauch, která s Knihovnou materiálů spolupracuje. V příjemném prostředí sousedícím s Café Kuzebauch nyní můžete vidět ukázku speciálních nehořlavých tkanin z vlákna Trevira CS.

 


Knihovna materiálů matériO na pražském Břevnově (foto: matériO)


Výstava Textilie plné nápadů v Galerii Kuzebauch probíhá až do 2. 11. 2014 (foto:Trevira GmbH®)

 

Kateřina Hendrychová
 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.