8. 1. - 11. 1. 2014
Heimtextil zahájí sezonu veletrhů
Veletrh Heimtextil představí inovace v oblasti bytového textilu a textilií pro veřejný sektor. Slogan veletrhu „Where next is now“ slibuje architektům, dekoratérům, výrobcům jedinečný náhled do budoucnosti textilního průmyslu. K vidění budou nové i tradiční textilie a jejich využití například v hotelech, lázních či nemocnicích.
Čtyřdenní mezinárodní veletrh ve Frankfurtu potrvá od 8. do 11. ledna 2014. Veletrh poskytuje prostředí k navazování obchodních kontaktů a uzavírání smluv. Spolu s tím však přináší i aktuality z oboru, výstavy, workshopy a přednášky. Jedna z nich je například na téma „Vlna a udržitelnost“, kde Ingrid Oomen z The Woolmark Company představí současný výzkum tohoto materiálu a jeho použití v interiérech či designu. Veletrh doprovází vydání sborníku Trend Book, který ukazuje nejnovější trendy v textilním odvětví.
Messe Frankfurt je jeden z největších pořadatelů veletrhů ve světě a kromě obchodních příležitostí představuje i nejnovější informace z oboru. Vedle Frankfurtu organizuje veletrhy na dalších třiceti místech světa. V průběhu roku se pak Heimtextil přesune také do Moskvy, New Yorku či Tokia.
text: Kateřina Hendrychová
Aktuálně
► Veletrh Heimtextil 2025 14.-17.1.
► ZUKÜNFTE: Materiály a design pro zítřek
► Látky uvolňované z ohňostrojů jsou vysoce toxické a karcinogenní, shrnuje Akademie věd
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
7. 1. 12:03
Děkuji za milou reakci!
Valérie - ZNÁT A MILOVAT MATERIÁLY, KTERÉ NÁS PODPORUJÍ
3. 1. 15:43
Moc děkuji, je to krásná ukázka toho, že změna není podmíněna dotacemi a penězi, ale že ...
Michael Rada - ZNÁT A MILOVAT MATERIÁLY, KTERÉ NÁS PODPORUJÍ
20. 12. 15:39
Děkuji za rozhovor, TEXTILE MOUNTAIN i jeho zakladatelka jsou neuvěřitelné plní energie, že ...
Michael Rada - Textile Mountain zachraňuje látky od designérů stejně jako kvalitní metráž, jaká už se nevyrábí