CZ / ENG

8. 9. – 12. 10. 2014
Potkejte český design v Praze, Mladé Boleslavi a Brně

Meet Czech Design je série akcí, které mají vést ke zvýšení atraktivity České republiky v očích vyznavačů moderního životního stylu. „Design nás obklopuje každý den. Jsme jeho součástí a zároveň ho utváříme. Češi ve světě designu nezůstávají pozadu, zejména díky svým uměleckoprůmyslovým a řemeslným školám,“ říká Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury Czech Tourism, která akci zaštiťuje.

Podzimní Meet Czech Design  proběhne v Praze, Mladé Boleslavi a Brně. V rámci programu se návštěvníci projdou po speciálně připravených stezkách, výstavách a galeriích, navštíví exkurze, přednášky i performance. Připravte se na designová setkání různého druhu:


Praha – Pavučina Designu
8. – 14. září, 6. – 12. října

Divácky atraktivní podívanou nabídne ve dnech 8. až 14. září Fashion Week, který v Praze představí českou i světovou módu. Návštěvníci uvidí dlouhou řadu módních přehlídek a budou se moci zúčastnit odborných přednášek či zajímavých workshopů. Nedělitelnou součástí týdne módy je Black Card, soutěž určená mladým talentovaným módním tvůrcům. O měsíc později, od 6. do 12. října, se příznivci designových pavučin a lovů, mohou těšit na šestnáctý ročník Designbloku, Výstavy českých i zahraničních tvůrců budou umístěny v prostorách Superstudia určeného především pro výrobce, dále v Openstudiu zaměřeném na designéry a školy a v tak zvaném Art House, který bude hostit umělecké projekty. V rámci Designbloku budou k vidění i módní přehlídky v kostele svatého Šimona a Judy.

Mladá Boleslav – Roztočte kola designu
12. –14. září

První podzimní zastavení Meet Czech Designu bude ve dnech 12. až 14. září hostit Mladá Boleslav. Jak sám název napovídá, hlavním bodem zájmu bude Škoda Auto, konkrétně nově zrekonstruované muzeum Škoda. Tam se odehrají workshopy, přednášky a komentované prohlídky exponátů – od veteránských aut až po nejmodernější modely vozů slavné české značky. Návštěvníci města aut vkročí i do výrobní haly ve Škodovce.

Brno – Mozaika grafického designu
2. – 5. října

Brněnské finále se odehraje 2. až 5. října, a to ve spolupráci s Bienále Brno. Společný program slibuje rozšíření základní nabídky výstav o interaktivní akce, workshopy, čtení, koncerty, diskuse, divadelní představení, setkání a události v městském prostoru.

Muzeum Škoda v Mladé Boleslavi (zdroj: Škoda muzeum)

Kateřina Hendrychová
 

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.