CZ / ENG

9. 3. 2014
Odpad se změní v poklad

Zdrojovna pořádá rozsáhlou tvůrčí dílnu, která má vrátit použité věci zpátky do života. Kdokoliv může v neděli na pražský Smíchov přinést nepoužívaný nábytek a další věci, které by jinak skončily v popelnici. V rámci otevřené dílny bude možné podle rad lektorů donesené předměty opravit nebo předělat. Objekty, na kterých budou účastníci přes den pracovat, si na konci budou moci odnést domů zadarmo.

Otevřená dílna je jednou z prvních akcí vznikajícího komunitního a recyklačního centra Zdrojovna, které spojuje myšlenku ekologie i sociálního podnikání. Organizátorky akce se snaží vrátit použité věci zpět do života, podobně jako sociálně vyloučené či staré lidi do tvořivého pracovního procesu. Zdrojovna by měla být místem, kde lidé budou sdílet své dovednosti a rozvíjet svou tvořivost. Upravené předměty budou v budoucnu určené i k prodeji.

První dílna se koná v neděli 9. března v prostorách bývalé haly ČD na Radlické 125 od 13. 00 hodin. Na účastníky čekají židle, stolky, vinyly, běžky, rámy na obrazy nebo poličky. Z vinylů se budou vyrábět zarážky na knížky a náušnice. Nábytek se bude opracovávat ve spolupráci se zkušenými truhláři. Z nápojových kartonů vzniknou lustry. V prostorách funguje bar. Doporučené vstupné na akci je 30Kč.

 

Tereza Lišková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.