CZ / ENG

do 15. 6. 2014
Soutěž o světlou budoucnost černé

V mezinárodní designérské soutěži „Shape the Future of Black“ si mohou studenti i profesionálové z uměleckých oborů prověřit konkurenci a projevit svou tvořivost v temných sférách. Společnost DuPont™ Corian® soutěž vyhlásila pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky. Zúčastnit se ji může odborná veřejnost i studenti včetně čerstvých absolventů architektury, nábytkářství, interiérového designu, průmyslového designu, výtvarného umění a technických oborů.

Do soutěže se přihlašují konkrétní řešení interiérového designu (stoly, sedací nábytek, vertikální obložení…) pro domov, veřejné i komerční prostory. V soutěžním návrhu je nutné použít nejméně jeden ze čtyř nových černých tónů materiálu DuPont™ Corian® - Deep Nocturne, Deep Night Sky, Deep Black Quartz nebo Deep Anthracite.

Registrace soutěžních prací jsou přijímány do 15. června 2014. Předložené projekty porota posoudí na základě jejich originality, estetické hodnoty, využitelnosti v každodenním životě a potenciálu zpracování pro komerční využití. Důležitým faktorem bude i příhodné využití vlastností materiálu a udržitelnost řešení vzhledem k životnímu prostředí.

Po boku architektů, designérů a zástupců průmyslu v mezinárodním složení bude o úspěchu přihlášených rozhodovat i veřejnost na Facebooku. Vyhlášení výsledků „Shape the Future of Black“ proběhne začátkem července. Vítězné návrhy v obou kategoriích společnost DuPont vyrobí a vystaví na svém stánku během 100% Design show v Londýně, jež se bude konat ve dnech 17. - 20. září 2014. Bright side of the black future!

 

Technologie DeepColour™ je vylepšený výrobní postup vývojových laboratoří společnosti DuPont umožňující výrobu tmavých barev pevného povrchu s lepšími vlastnostmi. DuPont™ Corian® nejčastěji najdeme v kuchyních, koupelnách, osvětlovacích systémech, na nábytku, fasádách, radiátorech či na dotykových panelech. 

text: Kateřina Hendrychová, foto: DuPont™ Corian®© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.