CZ / ENG

►Jak udržet dešťovou vodu ve městě a co je to rodová zahrada? Odpovědi nabídne další ročník konference o přírodním stavitelství

Spolek Baobaby srdečně zve širokou veřejnost na konferenci o přírodním stavitelství. Akce proběhne od 10. do 12. března 2017 v Kulturním zařízení Domovina, které se nachází v pražských Holešovicích. Témata zůstávají stejná, podobně jako v rozšiřující se praxi však přibývají úhly pohledu, roste jejich hloubka a specializace. Kromě stavebních materiálů a technologií se tak letošní přednášky dotknou například legislativní problematiky stavění ze slámy nebo možností využít dotace na ekologickou výstavbu.

„Hvězdami 4. ročníku konference jsou významní zahraniční hosté: profesor Gernot Minke, průkopník ekologické architektury v Německu, a americká stavitelka Sigi Koko,“ sdělil organizátor konference Viktor Karlík ze spolku Baobaby. „Doplňuje je dalších jedenáct přednášejících z České republiky i Slovenska.“

Program je koncipován tak, aby přinesl podněty laikům i odborníkům. Přednášky a diskuse se zabývají základními principy přírodního stavitelství i konkrétními stavebními postupy a technologiemi. Na řadu přijdou informace o soběstačných domech či využití konopí ve stavebnictví. Hovořit se bude i o šetrném hospodaření s vodou, přírodních stavebních materiálech a izolacích, montovaných domech z přírodních materiálů a zelených střechách.

Návštěvníci ocení neformální průběh akce. Přednášky probíhají jako na běžné konferenci, s prezentacemi a s překladem v případě cizího jazyka. (Reportáž z předminulého ročníku si můžete přečíst zde.) Neméně důležitou součástí setkání jsou však odpočinkové zóny, kde dochází k diskusím a výměně zkušeností odborníků i mladých rodin s rukama takříkajíc ještě špinavýma od hlíny. K dispozici je tradiční i netradiční občerstvení, v pátek i v sobotu na program navazuje společný večírek s hudbou a moravským vínem. Rok od roku je oblíbenější formou propojení této komunity  velký flipchart s  mapou republiky, kam zájemci dopisují své místo působnosti a hledají pomocníky z okolí, nabízejí zkušenosti a služby nebo jen zjišťují, jestli poblíž nebydlí ještě nepoznaní budoucí přátelé.

Registrace na akci probíhá on-line. Cena vstupného se pohybuje od 400 do 1700 Kč.

Text: Kateřina Zvelebilová, úvodní ilustrace: Taja Spassková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.