CZ / ENG

►Laboratoř budoucnosti: výstava ECO? Český design na cestě k udržitelnosti - 11. 7. – 31. 7. 2022

Při příležitosti českého předsednictví EU (CZ PRES) připravila Česká centra širokou škálu aktivit. Většina z nich se uskuteční v průběhu nadcházející kulturní sezóny v zahraničí, ale LABORATOŘ BUDOUCNOSTI může zhlédnout také české publikum.

Výstava si dává za cíl nabídnout kritický pohled na téma ekologie a otevřít širší diskusi o reálných dopadech naší spotřeby na udržitelnost. V této souvislosti bude každý prezentovaný produkt doprovázen komplexním zhodnocením ze strany specialistů Vysoké školy chemicko-technologické v Praze pod vedením prof. Vladimíra Kočího. To návštěvníkům nabídne formou přehledné grafiky jasnou představu o reálné ekologičnosti jednotlivých vystavených produktů.

Výstava ECO? bude od 4. srpna dostupná také virtuálně v online prostředí.

Laboratoř budoucnosti se stane centrem pro pořádání dalších akcí. Vedle instalace ECO? nabídne výstavy, instalace, akce ve veřejném prostoru, projekce, čtení, přednášky, diskuse a další události na téma udržitelnosti.

Projekt se poprvé představí na Mariánském náměstí v Praze v pondělí, 11. července v 17:00 a v průběhu českého předsednictví bude od července do prosince putovat po sedmi evropských městech: Berlíně, Bratislavě, Budapešti, Bukurešti, Miláně, Stockholmu a Varšavě.

Více informací o projektu naleznete zde.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.